Ste tu
Home > Správy > Madurova vláda na protest proti americkým sankciám zastavila rokovania s Guaidóom a opozíciou

Madurova vláda na protest proti americkým sankciám zastavila rokovania s Guaidóom a opozíciou

8.8.2019 (Webnoviny.sk) – Venezuelská vláda v stredu neskoro večer na protest proti novým americkým sankciám zastavila rokovania s opozíciou. Toto rozhodnutie prekvapilo Juana Guaidóa, lídra zástupcov opozície, ktorí sa už nachádzajú na karibskom ostrove Barbados, kde sa vo štvrtok malo začať šieste kolo rokovaní.

Rozhovory odštartovali v máji pod záštitou Nórska. Ako dôvod ich prerušenia vláda v Caracase v stredajšom stanovisku uviedla, že „Juan Guaidó velebí, propaguje a podporuje škodlivé kroky proti suverenite našej krajiny a základným ľudským právam nášho ľudu„. Nezašla však tak ďaleko, že by ich úplne zrušila.

Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa v pondelok zmrazila majetok celej venezuelskej vlády v USA. Opatrenie tiež zakazuje americkým spoločnostiam a jednotlivcom obchodovať s vládou prezidenta Nicolása Madura a jej najbližšími podporovateľmi.

Trump tento krok zdôvodnil Madurovou „pokračujúcou uzurpáciou moci“ a porušovaním ľudských práv zo strany bezpečnostných síl lojálnych prezidentovi.

Viac k témam: rokovania, sankcie proti Venezuele
Zdroj: Webnoviny.sk – Madurova vláda na protest proti americkým sankciám zastavila rokovania s Guaidóom a opozíciou © SITA Všetky práva vyhradené.

Top