Ste tu
Home > Správy > Svet > Maďarsko zvažuje uvoľnenie opatrení, na názor sa cez dotazník pýta aj obyčajných ľudí

Maďarsko zvažuje uvoľnenie opatrení, na názor sa cez dotazník pýta aj obyčajných ľudí

Zdieľaj tento článok

18.2.2021 (Webnoviny.sk) – Maďarská vláda vo štvrtok sprístupnila online dotazník, prostredníctvom ktorého chce zistiť názory obyvateľov na možnosť uvoľnenia pandemických opatrení.


Reštrikcie zavedené v úsilí o spomalenie šírenia koronavírusu v Maďarsku platia od 11. novembra. Ich súčasťou je zákaz vychádzania v čase od 20:00 do 6:00, zatvorené sú hotely a reštaurácie, ale aj fitnescentrá alebo plavárne.


Nové prípady pribúdajú

„Sú názory, že pokiaľ to pandemická situácia dovolí, jedným z prvých krokov by malo byť otvorenie hotelov a reštaurácií pri dodržaní prísnych bezpečnostných štandardov. Súhlasíte?,“ znie jedna zo siedmich otázok. V ankete sa vláda tiež pýta, či si obyvatelia želajú postupné uvoľňovanie reštrikcií alebo ich plošné zrušenie, keď bude pandémia na konci.

Viac o téme: Koronavírus

Maďarsko zvládlo prvú vlnu pandémie s relatívne malým počtom infekcií a úmrtí. Situácia sa zhoršila na jeseň. Koncom decembra nastal zvrat a čísla postupne klesali. Začiatkom februára však začali opäť pribúdať nové prípady.

Zomreli tisíce ľudí

V krajine s menej ako desiatimi miliónmi obyvateľov komplikáciám súvisiacim s koronavírusom podľahlo 14 035 ľudí. To je podľa údajov Univerzity Johnsa Hopkinsa dvanásty najhorší výsledok na 100-tisíc obyvateľov na svete.

Pandemické opatrenia boli témou takzvanej „národnej konzultácie“ už počas minulého leta. Vláda jej výsledok interpretovala ako mandát od obyvateľov, aby krajinu nechala otvorenú, hoci v septembri a októbri sa pandemické ukazovatele dramaticky zhoršili.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, dotazník, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Maďarsko zvažuje uvoľnenie opatrení, na názor sa cez dotazník pýta aj obyčajných ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top