Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Maďarsko vyšle na Slovensko dvesto zdravotníkov, ktorí pomôžu pri celoplošnom testovaní

Maďarsko vyšle na Slovensko dvesto zdravotníkov, ktorí pomôžu pri celoplošnom testovaní

30.10.2020 (Webnoviny.sk) – Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nom. SaS) sa poďakoval Maďarsku za vyslanie 200 zdravotníkov na nadchádzajúce celoštátne testovanie obyvateľstva na prítomnosť ochorenia COVID-19 na Slovensku.


Viac o téme: Koronavírus

Maďarskí zdravotníci budú pôsobiť v okresoch Komárno, Levice, Nitra a Trebišov. Informoval o tom Tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).


„Náš minister vnútra požiadal maďarského kolegu o 50 zdravotníkov, ktorí nám pomôžu pri celoštátnom testovaní. Maďarsko zareagovalo tak, že ich vyšle 200. Vítam, že tak Rakúsko ako aj Maďarsko aj týmto spôsobom ukázali, čo pre nich znamenajú dobré susedské vzťahy,“ zdôraznil Korčok v rozhovore s maďarským rezortným partnerom Péterom Szijjártóm.

Celoplošné testovanie – odberné miesta (mestá na Slovensku)

MZVEZ SR ozrejmilo, že do pomoci pri testovaní sa zapojí aj 33 rakúskych vojenských medicínskych profesionálov.

Od 31. októbra do 1. novembra sa na Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania obyvateľov na ochorenie COVID-19.

Cieľom celoplošného testovania je nájsť infekčných ľudí nakazených koronavírusom, izolovať ich v domácej karanténe a spomaliť tak šírenie vírusu, znížiť tlak na nemocnice, lekárov a zdravotníkov.

Viac o téme: Celoplošné testovanie

Viac k témam: Celoplošné testovanie, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Maďarsko vyšle na Slovensko dvesto zdravotníkov, ktorí pomôžu pri celoplošnom testovaní © SITA Všetky práva vyhradené.


Top