Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Kúpalisko v Podhájskej uzavreli, zasahuje tam polícia (foto)

Kúpalisko v Podhájskej uzavreli, zasahuje tam polícia (foto)

Zdieľaj tento článok

20.8.2020 (Webnoviny.sk) – Na kúpalisku v Podhájskej zasahuje polícia. Prebiehajúce vyšetrovacie úkony súvisia s podozrením z trestných činov ohrozenia a poškodenia životného prostredia a legalizácie príjmu z trestnej činnosti vo veľkom rozsahu.


Závažné znečisťovanie životného prostredia

Ako agentúru SITA informoval hovorca Prezídia PZ Michal Slivka, vyšetrovanie sa týka čerpania a používania termálnej vody bez príslušných povolení a v rozpore s vydanými povoleniami.


Súčasne je zamerané aj na závažné znečisťovanie životného prostredia vypúšťaním bazénovej vody bez povolenia do vodného toku.

Akcia prameň prebieha od stredajšieho večera

Ako uviedol Slivka, akcia Prameň prebieha už od stredajšieho neskorého večera. Policajní špecialisti na environmentálnu kriminalitu spolu s ďalšími útvarmi polície a znalcami zabezpečujú dôkazy a stopy pre vyšetrovanie a znalecké skúmanie.

Bližšie informácie o prebiehajúcej akcii polícia z taktických dôvodov nebude konkretizovať. Upozorňuje však, že objekt kúpaliska v obci Podhájska bude pre verejnosť uzavretý až do ukončenia vyšetrovacích úkonov. „Predpokladáme, že polícia tu skončí svoju činnosť v priebehu štvrtka,” dodal Slivka.

Viac k témam: enviromentálna záťaž, kúpalisko
Zdroj: Webnoviny.sk – Kúpalisko v Podhájskej uzavreli, zasahuje tam polícia (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top