Ste tu
Home > Šport > JOZEF ŠKRLÍK, NOVÝ TRÉNER SLAVOJA, MÁ BOHATÉ SKÚSENOSTI ZO ZAHRANIČIA

JOZEF ŠKRLÍK, NOVÝ TRÉNER SLAVOJA, MÁ BOHATÉ SKÚSENOSTI ZO ZAHRANIČIA

Nový tréner Slavoja Trebišov, Jozef Škrlík, strávil ostatné štyri roky v zahraničí. Kazažské klubové zastávky v Uraľsku a Šimkente spestril účinkovaním na lavičke reprezentácie Kazachstanu do 21 rokov v kvalifikačnom kolotoči o miestenky na ME a naposledy okúsil najvyššiu lotyšskú súťaž ako tréner FK Jelgava.


Stal som sa trénerom Trebišova

„I keď som plánoval futbalový oddych, po návrate na Slovensko mám pomôcť Slavoju naplniť postupové ambície. Predbežná dohoda s klubom znie do leta tohto roku, ak by však prišla ponuka zo zahraničia, klub mi nebude robiť žiadne problémy a ja som voľný…“, začal svoje rozprávanie Jozef Škrlík vo futbalovom bulletine Slavoja Trebišov.


Pôsobenie na juhu Zemplína nie je pre trénera Škrlíka trénerskou premiérou. Aké boli jeho dojmy po návrate a takmer 15 rokoch?

Po období stagnácie sa trebišovský futbal príchodom nových ľudí dvihol. Pozícia na čele treťoligovej tabuľky predurčuje bojovať o postup, také sú aj ambície klubu. Kto ma pozná, vie, že moje pracovné ciele sú vždy najvyššie,“  ozrejmil Škrlík.

Výsledek obrázku pro Jozef Škrlík

Chceme hrať o postup, na druhej strane sa musíme naozaj precízne pripraviť, lebo tu boli už nie takí favoriti ako my a pohoreli. Do odvetnej časti vstúpime z prvého miesta, zodpovednosť chceme zvládnuť. Musím ale spomenúť aj tréningové podmienky. Odkedy som tu naposledy pôsobil, nič sa nezmenilo. Chýba ihrisko s umelou trávou, lepší štadión. Je prísľub, že sa to bude riešiť, no zatiaľ si musíme vystačiť s tým, čo máme. Chceme postúpiť do druhej ligy, no trénovať iba v parku a za vhodnými podmienkami dochádzať sa vždy nedá.


Zdroj: slavojtrebisov.sk


Dr. MartinCooper
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top