Ste tu
Home > Spravodajstvo > TREBIŠOVČANIA VYZÝVAJÚ POSLANCA PUCIHO, ABY HLASOVAL ZA ZRUŠENIE AMNESTIÍ

TREBIŠOVČANIA VYZÝVAJÚ POSLANCA PUCIHO, ABY HLASOVAL ZA ZRUŠENIE AMNESTIÍ

Trebišov │Trebišovským internetom sa šíri zaujímavá výzva. Občania vyzývajú poslanca NR SR, Roberta Puciho, ktorý je zároveň aj poslancom Košického samosprávneho kraja, ale aj trebišovského mestského zastupiteľstva, aby v pléne Národnej Rady hlasoval za zrušenie Mečiarových amnestií.


Výzva občanov

Výzva vzišla z iniciatívy hnutia Trebišov Nahlas, ktoré ju zverejnilo na svojom webovom sídle. Zrušenie amnestií bývalého premiéra Slovenskej republiky, Vladimíra Mečiara, ktoré dlhodobo bránia vyšetreniu zločinov spojených s únosom prezidentovho syna a vraždou Róberta Remiáša, je témou, ktorá v súčasnosti rezonuje slovenskou verejnosťou.


Všetko je umocnené filmom Únos. Na internete vznikajú petície, ľudia sa búria a volajú po zmene. Poslanci NR SR, ktorí sú ich predĺženou rukou a vo výkone svojej funkcie by mali reprezentovať záujmy tých, ktorí ich zvolili. Výsledok hlasovania o amnestiách a vyjadrenia Ústavného súdu o možnosti ich zrušenia z právneho hľadiska sú však ešte vo hviezdach.

Je tu však ešte jedna záležitosť, ktorá už dlhšiu dobu sprevádza poslanca Ing. Roberta Puciho…

Nechodí na zastupiteľstvá

Poslanci mestského zastupiteľstva pravidelne na zasadnutiach apelujú s otázkou, prečo je poslanec Róbert Puci neprítomný. Kvôli jeho povinnostiam spojených s pôsobením v NR SR sa totiž väčšina zasadnutí podľa slov poslancov plánuje na pondelky. (2. mestské zastupiteľstvo je na programe už dnes od 14:00, viac TU)

Puci však zastupiteľstvá úspešne ignoruje. Od začiatku volebného obdobia sa podľa webového sídla mesta konalo 20 mestských zastupiteľstiev. Požiadali sme mesto Trebišov o vyjadrenie, na koľkých mestských zastupiteľstvách bol prítomný. Martina Mištaničová, referentka pre komunikáciu, propagáciu a styk s médiami, pre náš web povedala: “Od roku 2015 sa zasadnutia mestského zastupiteľstva poslanec Ing. Robert Puci zúčastnil 10-krát.”

My sme údaje zhrnuli do prehľadu:

ROK 2015
1. zasadnutie – bol
2. zasadnutie – bol
3. zasadnutie – bol
4. zasadnutie – bol
5. zasadnutie – NEBOL
6. zasadnutie – bol
7. zasadnutie – NEBOL
8. zasadnutie – NEBOL

ROK 2016
1. zasadnutie – bol
1. zasadnutie pokračovanie – NEBOL
2. zasadnutie – bol
1. zasadnutie pokračovanie č.2 – bol
3. zasadnutie – NEBOL
4. zasadnutie – NEBOL
5. zasadnutie – NEBOL
6. zasadnutie – NEBOL
7. zasadnutie – NEBOL
8. zasadnutie – bol
9. zasadnutie – NEBOL
10. zasadnutie – NEBOL

ROK 2017
1. zasadnutie – NEBOL

Účasť na zastupiteľstvách KSK tiež neoslňuje

Pátrali sme ďalej. Keďže Ing. Robert Puci je súčasne aj poslancom Košického samosprávneho kraja, pozreli sme sa na jeho účasť aj tam. Žiadnym spôsobom neoslňuje. Účasť Puciho, ktorý je členom Finančnej komisie a Komisie regionálneho rozvoja si môžete pozrieť na tejto grafike.

Zdroj: reprofoto web.vucke.sk
Zdroj: reprofoto web.vucke.sk

Foto: fotomontáž / ilustračné

 


Dr. MartinCooper
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top