Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Inšpekcia ministerstva vnútra začala trestné stíhanie na základe Pčolinského oznámenia

Inšpekcia ministerstva vnútra začala trestné stíhanie na základe Pčolinského oznámenia

Zdieľaj tento článok

15.3.2021 (Webnoviny.sk) – Vo veci trestného oznámenia končiaceho riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra Pčolinského začal vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) trestné stíhanie. Agentúre SITA to potvrdila Petra Friese z tlačového odboru Ministerstva vnútra SR. Vladimír Pčolinský mal predmetné trestné oznámenie na ÚIS podať vo februári.


„Vzhľadom na prebiehajúce konanie nie je možné v súčasnosti poskytnúť k veci žiadne konkrétnejšie informácie,“ dodala Friese.


Vladimíra Pčolinského zadržala Národná kriminálna agentúra 11. marca. Dôvodom bolo podozrenie z korupcie. Prezidentka Zuzana Čaputová ho následne dočasne postavila mimo službu. V nedeľu 14. marca obvinený oznámil, že sa vzdáva funkcie riaditeľa SIS. V rovnaký deň Špecializovaný trestný súd rozhodol, že Vladimír Pčolinský bude stíhaný vo väzbe. Rozhodnutie súdu však nie je právoplatné a bude o ňom rozhodovať Najvyšší súd SR.

Viac k témam: korupcia, trestné stíhanie, väzba, vyšetrovanie, zatknutie
Zdroj: Webnoviny.sk – Inšpekcia ministerstva vnútra začala trestné stíhanie na základe Pčolinského oznámenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top