Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Hlas označil konanie SaS počas odvolávania Matoviča za farizejstvo, OĽANO svojho lídra bráni

Hlas označil konanie SaS počas odvolávania Matoviča za farizejstvo, OĽANO svojho lídra bráni

Zdieľaj tento článok

30.6.2021 (Webnoviny.sk) – Vládna koalícia podľa očakávania uprednostnila istotu vlastných poslaneckých kresiel pred zodpovednosťou voči Slovensku. Uviedla to strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) v reakcii na to, že parlament neodvolal z funkcie ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO).


Stanovisko poskytla hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková. Za vyslovenie nedôvery hlasovalo 51 zo 135 prítomných poslancov.


Stali sa spolupáchateľmi

Vyhrážanie OĽaNO, že v prípade hlasovania niektorej z vládnych strán s opozíciou koalícia končí, bolo zjavne účinné. Obzvlášť opovrhnutiahodný je v tejto súvislosti postoj SaS, ktorej predseda nazval Igora Matoviča klamárom či pomstychtivým človekom, no keď mohol konať, rozhodol sa ďalej sedieť s ním vo vláde,” zdôraznil Hlas-SD.

Strana dodáva, že vládne strany sa svojím hlasovaním stávajú priamymi spolupáchateľmi škôd, ktoré Slovensku prinesie ďalšie pôsobenie Matoviča v ministerskej funkcii.

Akt trúfalosti a drzosti

Minister financií a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič neurobil nič, čím by sa spreneveril svojej funkcii. Uviedlo to hnutie OĽaNO v stanovisku, ktoré zaslal Peter Dojčan. Hnutie považuje dnešnú iniciatívu na odvolanie Matoviča z funkcie ministra za akt trúfalosti a drzosti zo strany opozičných lídrov.

Je naozaj zarážajúce, že zo zlého spravovania štátu nás obvinil človek, ktorý už svoju politickú kariéru začínal tým, že robil špinavú robotu predkladaním zákonov v prospech biznis krídla Smeru. Pellegrini sa prakticky celý svoj dospelý život v politike prestravoval a po boku Roberta Fica sa spolupodieľal na najväčších kriminálnych kauzách,” uviedol predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš. Títo ľudia preto podľa neho nemajú žiadne právo kritizovať výkon verejnej funkcie kohokoľvek.

Viac k témam: hlasovanie, odvolávanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Hlas označil konanie SaS počas odvolávania Matoviča za farizejstvo, OĽANO svojho lídra bráni © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top