Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Heger prezradil dôvod vysokého deficitu v rozpočte, na vine je vláda Smeru-SD a zadlžené nemocnice

Heger prezradil dôvod vysokého deficitu v rozpočte, na vine je vláda Smeru-SD a zadlžené nemocnice

11.10.2020 (Webnoviny.sk) – Dôvodom tohtoročného vysokého deficitu štátneho rozpočtu je dofinancovávanie nemocníc. V diskusnej relácií RTVS O 5 minút 12 to povedal minister financií Eduard Heger (OĽaNO). Podľa šéfa rezortu financií je tak deficit štátneho rozpočtu výsledkom vládnutia strany Smer-SD.


Hlavný dôvod deficitu štátneho rozpočtu

„Každý rok ste nechávali nemocnice v zadlžení. V roku 2016 ste postavili na ministerstvo zdravotníctva krízového manažéra. Po tom, čo ste vládli sami,“ povedal Ficovi minister Heger.


Podľa šéfa rezortu financií dofinancovanie zadlžených nemocníc predstavuje jeden z hlavných dôvodov vysokého deficitu štátneho rozpočtu.

Súčasná vláda podľa Fica zlyháva

Podľa predsedu strany Smer-Sd Roberta Fica súčasná vláda zlyháva v základných veciach. Heger podľa neho napríklad doteraz nepovedal, na aké opatrenia rezort financií použije vyše päť miliárd eur, ktoré má k dispozícii.

Podľa Fica napríklad reálne hrozí, že pracovníci v oblasti kultúry a športu neuvidia peniaze ešte niekoľko mesiacov či dokonca rokov. Pomoc vlády pre pracovníkov v oblasti kultúry a športu je podľa Fica veľmi pomalá.

Fico podporuje helikoptérový spôsob poskytnutia financií občanom pri druhej vlne pandémie koronavírusu, pri ktorom by vláda rovnomerne rozdeľovala peniaze medzi občanov.

Viac k témam: COVID-19, dlhy, finančná pomoc, Koronavírus, Pandémia, štátny rozpočet, zdravotníctvo
Zdroj: Webnoviny.sk – Heger prezradil dôvod vysokého deficitu v rozpočte, na vine je vláda Smeru-SD a zadlžené nemocnice © SITA Všetky práva vyhradené.


Top