Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Haščák môže skončiť opäť vo väzbe, Lipšic žiada Kolíkovú o dovolanie

Haščák môže skončiť opäť vo väzbe, Lipšic žiada Kolíkovú o dovolanie

Zdieľaj tento článok

17.3.2021 (Webnoviny.sk) – Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (Za ľudí) dostala od prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry návrh, aby podala dovolanie vo veci väzby finančníka Jaroslava Haščáka. Špecializovaný trestný súd rozhodol o väzobnom stíhaní Jaroslava Haščáka, voči čomu podal obvinený sťažnosť.


Najvyšší súd SR jeho sťažnosti vyhovel a vo štvrtok 7. januára rozhodol, že bude stíhaný na slobode. Agentúre SITA poskytol stanovisko ministerky Peter Bubla z tlačového oddelenia ministerstva spravodlivosti.


„Môžeme potvrdiť, že včera (16. marca, pozn. SITA) nám v uvedenej veci bol doručený návrh na podanie dovolania. Ide o skutočne rozsiahly podnet, s ktorým sa potrebujeme oboznámiť. Po preštudovaní podnetu a spisovného materiálu ministerka spravodlivosti následne rozhodne o prípadnom podaní opravného prostriedku vo veci,“ uviedol Bubla.

Jaroslava Haščáka zatkla Národná kriminálna agentúra (NAKA) 1. decembra 2020. Vyšetrovateľ ho obvinil z trestných činov legalizácie príjmov z trestnej činnosti a korupcie.

Viac k témam: dovolanie, korupcia, obvinenie, väzba
Zdroj: Webnoviny.sk – Haščák môže skončiť opäť vo väzbe, Lipšic žiada Kolíkovú o dovolanie © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top