Ste tu
Home > Kultúra > HANDMADE TRHY BUDÚ AJ V AUGUSTE

HANDMADE TRHY BUDÚ AJ V AUGUSTE

Handmade trhy

Podujatie obľúbené najmä u nášho nežnejšieho pohlavia napíše ďalšie pokračovanie aj v mesiaci august. Tentokrát sa uskutoční ako sprievodná akcia počas podujatia Chlebom a vínom.


Už 26. augusta

Podujatie Chlebom a vínom, v trebišovských zemepisných šírkach známe aj ako Dožinky sa uskutoční už 26. augusta, teda deň pred začiatkom Dní mesta Trebišov 2016, ktorých konečný program ešte stále nie je známy.


Priestor ostáva nezmenený

Handmade trhy sa uskutočnia tam, kde aj predtým. V areáli parku pri budove Múzea. Ak by o Vás vaši priatelia povedali, že ste šikovní a kreatívni a zároveň máte záujem prezentovať svoju tvorbu či predávať výrobky, kliknite na tento odkaz a všetko potrebné sa hneď dozviete.

A ak si nevieš predstaviť, ako to na trebišovských handmade trhoch vyzerá, odporúčam pozrieť si túto našu fotoreportáž.

Pozri si: Handmade trhy v Trebišove

Handmade trhy
Handmade trhy
Všetko odštartovali tvorivé dielne

Za svoj vznik môžu handmade trhy poďakovať najmä tvorivým dielňam, ktoré usporadúva trebišovské múzeum raz mesačne. Každá tvorivá dielňa je pritom iná. Raz je zameraná na servítkovú techniku,  inokedy zase na vyrábanie vlastného mydla.

Pozri si: Fotogaléria z podujatia Chlebom a vínom

„Ženy, ktoré sa nám do týchto tvorivých dielní hlásia, sú veľmi šikovné a kreatívne. Zistili sme, že okrem tvorivých dielní vyrábajú vlastnoručné výrobky aj doma. Chceli sme, aby  mali možnosť prezentovať svoju tvorbu aj širokej verejnosti a získali na ňu spätnú väzbu, ktorá by ich posunula dopredu a povzbudila v ďalšej tvorbe,“ začala rozprávanie o hlavnej myšlienke handmade trhov Gabriela Cibáková, pracovníčka Múzea a kultúrneho centra južného Zemplína v Trebišove, zodpovedná za organizovanie trhov.


Top