Home > Šport > HÁDZANÁRSKY VÍKEND

HÁDZANÁRSKY VÍKEND

Dni 26. a 27. september patrili mládežníckej trebišovskej hádzanej. Na domácej palubovke sa predstavili mladší  a starší žiaci, rovnako aj mladší a starší dorastenci. Počas víkendu odohrali zápasy proti svojim rovesníkom z troch najväčších slovenských miest.

Kategória žiakov nastúpila proti Košiciam

Svoje zápasy odohrala 26. septembra. Mladší žiaci, ktorí tvoria dokonca dve družstvá (A a B) si nedokázali podariť s hráčmi Košíc. Zatiaľ čo „áčko“ prehralo 23:32, „béčko“ 13:26. Starší žiaci boli už úspešnejší a vo svojom zápase potvrdili dominanciu výhrou 33:18.

Mladší dorastenci vyhrali

26. septembra k nám taktiež zavítali prešovskí dorastenci. Mladší odohrali svoj zápas ako prví. Stretnutie bolo veľmi vyrovnané, do kabín sa išlo za vyrovnaného stavu 13:13. Ukázalo sa, že Trebišovčania sa tohto ťažkého súpera výborne pripravili a v druhej polovici nenechali nič na náhodu. Priebeh zápasu chytili do vlastných rúk a zaslúžene vyhrali v pomere 29:25.

Ďalší zápas čakal mladších dorastencov hneď v nasledujúci deň. 27. októbra privítali hádzanárov ŠKP Bratislava. Po výbornom sobotňajšom výkone pôsobili v nedeľňajšom zápase taktiež výborne. Počínali si suverénne a svojim súperom nedali žiadnu šancu. Po polčasovom výsledku 17:9 evidentne zapli na vyššie obrátky. Súperovi v druhom polčase dovolili skórovať len päťkrát. Bratislavčanov poslali domov s výsledkom 29:14.

V tabuľke patrí mladším dorastencom po piatich zápasoch tretie miesto so ziskom ôsmich bodov. Najbližšie sa predstavia ,spolu so staršími dorastencami, 3. októbra na palubovke v Levoči.

Staršiemu dorastu sa nedarilo

Rovnakí súperi čakali aj na starších dorastencov. V sobotňajšom zápase proti Tatranu Prešov nedokázali zachytiť úvod a prvý polčas prehrali 6:17. Druhá polovica stretnutia však dopadla ešte horšie. Tatran si na trebišovskej palubovke robil, čo chcel. V druhom polčase nastrieľali 23 gólov a vyhrali 15:40.

Podobný scenár sa zopakoval aj v nedeľu, proti Bratislave. Domáci nedokázali súperom dlho vzdorovať a počas celého zápasu ťahali za kratší koniec. Výsledná prehra 25:38 hovorí jasnou rečou. Staršiemu dorastu patrí v 11-člennej tabuľke po piatich zápasoch šieste miesto, majú štyri body.