Ste tu
Home > Spravodajstvo > V TREBIŠOVE VYRÁSTLO STREET WORKOUTOVÉ IHRISKO

V TREBIŠOVE VYRÁSTLO STREET WORKOUTOVÉ IHRISKO

V mestskom infoliste 3/2015 mesto Trebišov informovalo širokú verejnosť o plánovanom budovaní street workoutového ihriska, ktoré bolo naplánované na mesiace september a október 2015. Prvé ihrisko takéhoto typu vzniklo na sídlisku medzi ulicami Komenského a Berehovská.

Projekt zameraný na podporu mládeže

Projekt výstavby street workoutového ihriska je podľa spomínaného mestského infolistu zameraný na podporu mládeže v rozvoji telesnej kultúry a fyzických zručností. Veľkým plusom je fakt, že všetky takéto aktivity sa budú odohrávať vonku, na čerstvom vzduchu. Využíva sa pri tom váha vlastného tela, jedinečnosť vonkajšieho prostredia a tiež pomôcky, ktoré dopomáhajú vykonávať dané cviky, napríklad bradlá a hrazda.

Občania chceli podobné ihrisko už dva roky

Trebišovčania očividne mali o takúto voľnočasovú aktivitu veľký záujem. Podľa slov referentky pre komunikáciu, propagáciu a styk s médiami, Martinou Kužmovou, prichádzali podnety od občanov mesta už 2 roky. Mestu sa napokon podarilo nájsť možnosti na vybudovanie a občanom vyhovelo v septembri tohto roka.

Lokalita bola vytipovaná, rozhodla dostupnosť

Pred samotnou realizáciou projektu výstavby street workoutového ihriska bolo otázne jeho umiestnenie. Vyhrala osvetlená lokalita na sídlisku v centre mesta, ktorá je dostupná aj z ostatných častí mesta. Ihrisko vyrástlo medzi ulicami Komenského a Berehovská.

„Prvou fázou bola úprava a vyrovnanie terénu a jeho prispôsobenie pre účely fitness ihriska. Následne sa podľa projektu do terénu zasadili betónové základy, na ktoré špecializovaná firma nainštalovala certifikované prvky fitness ihriska. Aktivity boli realizované za účasti miestnych street workout nadšencov. Ihrisko už je sprístupnené verejnosti. Trávenie času cvikmi a cvičebnými prvkami „vonku / na ulici“ nepodlieha žiadnym otváracím hodinám ani spoplatneniu,“ uzavrela Martina Kužmová.

Top