Ste tu
Home > Šport > HÁDZANÁRSKA SEDMIČKA: “PRÍĎ PODPORIŤ MLADÝCH HÁDZANÁROV!”

HÁDZANÁRSKA SEDMIČKA: “PRÍĎ PODPORIŤ MLADÝCH HÁDZANÁROV!”

Dňa 22. augusta 2015 sa v Trebišove, na školskom ihrisku M.R. Štefánika uskutoční historicky prvý ročník podujatia “Hádzanárska sedmička”. Táto športová udalosť bola u nás prijatá s veľkým nadšením a každý, koho som doteraz stretol, oceňuje nápad na jej zorganizovanie. Vydal som sa teda za hlavným organizátorom a opýtal som sa ho na zopár otázok!


Hlavný organizátor a sám bývalý trebišovský hádzanár Patrik Džudža bol rád, že sme ako spravodajský portál prejavili o túto športovú akciu záujem. “Bol to môj nápad”, hovorí na začiatok nášho rozhovoru.


“Chcel som, aby sa v meste urobilo niečo pre deti, keďže aj môj syn hraje hádzanú, o ktorú je dnes v Trebišove oveľa menší záujem, ako bol niekedy. Chcel som vytiahnuť deti od počítačov, aby nesedeli stále doma a ukázať im, o čom je tento šport, ktorý v Trebišove bol a dovolím si povedať, že ešte aj je, na vrcholovej úrovni.

“Všetko organizujem sám, v deň akcie mi však prídu s organizáciou pomôcť 10-ti chlapci – bývalí spoluhráči z hádzanej. Priebeh akcie bude založený na takom princípe, že v prvom kole si súťažiaci bude môcť zakúpiť maximálne 15 hodov (cena 1 hodu = 1 € pozn. red.). Do druhého kola potom postupuje s bodmi za hody, ktoré premenil a súťažiť sa bude v dvoch kategóriách – 0 až 12 rokov a od 13 vyššie.”

Na svoje si prídu aj tí najmenší, uvidíme nábor hádzanej!

“K dispozícii budú aj maličké bránky, kde sa zas môžu zabaviť tí najmenší. Do popredia by som však dal fakt, že súčasťou Hádzanárskej sedmičky bude nábor hádzanej. Naň pozývame aj rodičov, aby sa lepšie oboznámili s tým, čo je to hádzaná, ako to v nej funguje, kedy bývajú tréningy. To všetko za účasti mládežníckej trénerky p. Rabatinovej.”

Hádzaná v Trebišove sa dočká aj svojho kempu!

“Počas ďalšieho roka plánujem zorganizovať 5-dňový kemp pre deti od 10 do 18 rokov. Spolu s ďalšími bývalými hráčmi sa na ňom budeme venovať osobitne každému jednému postu. Tým najmladším, samozrejme, ukážeme základné princípy hry. Nebude to však len o hádzanej. Už teraz vymýšľame rôzne rozptýlenia a bude čas aj na zábavu.”

Výťažok z podujatia bude venovaný na podporu mladých hádzanárov v Trebišove.

hádzaná


Top