Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Funkcionári NAKA tlačili na vyšetrovateľa, aby skartoval nahrávky z baru Fatima

Funkcionári NAKA tlačili na vyšetrovateľa, aby skartoval nahrávky z baru Fatima

Zdieľaj tento článok

31.3.2021 (Webnoviny.sk) – Funkcionári Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) tlačili na skartáciu nahrávok z trenčianskeho baru Fatima. Informáciu priniesol portál Aktuality.sk.


Vychádza pritom z anonymizovaného uznesenia Okresného súdu v Trenčíne. Podľa portálu sa trenčiansky podnikateľ Ondrej Janíček a Jozef Strelčík po tom, ako boli vydieraní mafiánskym bossom Petrom Čongrádym, obrátili na políciu so žiadosťou o pomoc. Polícia preto nainštalovala do baru Fatima záznamovú techniku.


Tá mala okrem iného zachytiť aj korupciu sudcov či nátlak na prepísanie baru Fatima na Čongrádyho. Policajné nahrávky boli uložené v archíve odboru Západ NAKA v Trnave, kde ich napokon našiel aj vyšetrovateľ zaoberajúci sa prípadom kauzy Fatima. Ten o svojom zistení informoval kolegov.

Podľa uznesenia súdu malo následne kontaktovať vyšetrovateľa viacero funkcionárov NAKA. Na vyšetrovateľa mali tlačiť, aby nahrávky zlikvidoval, pretože „už mali byť dávno skartované“. Nátlak na zničenie nahrávok uviedol podľa portálu Aktuality.sk vo svojej výpovedi aj nadriadený vyšetrovateľa.

Viac k témam: kauza Fatima, nahrávka, nátlak, skartovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Funkcionári NAKA tlačili na vyšetrovateľa, aby skartoval nahrávky z baru Fatima © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top