Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Foto: Vodiča Volkswagenu oslepilo protiidúce auto, zrazil chodca bez reflexných prvkov

Foto: Vodiča Volkswagenu oslepilo protiidúce auto, zrazil chodca bez reflexných prvkov

BRATISLAVA/VEĽKÝ KRTÍŠ 6. decembra (WebNoviny.sk) – Tragická nehoda sa stala v stredu v noci medzi obcami Opatovská Nová Ves a Slovenské Ďarmoty. Päťdesiatsedemročný vodič VW Golf zrazil 53-ročného chodca, ktorý išiel po pravej strane cesty.

Ako agentúru SITA informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, chodec bol v tmavom oblečení, bez reflexných prvkov a vodič oslnený protiidúcim autom ho nevidel. Prípadné požitie alkoholu u chodca budú zisťovať pri pitve.

Okolnosti nehody polícia vyšetruje. Začaté je trestné stíhanie pre usmrtenie. Polícia apeluje na chodcov, aby nosili reflexné prvky. Chodec musí mať za zníženej viditeľnosti reflexné prvky, alebo reflexný bezpečnostný odev nielen mimo obce, ale aj v obci.

Tieto zmeny si vyžiadal aj nepriaznivý vývoj dopravnej nehodovosti. V prípade, že chodci nebudú mať povinné reflexné prvky, môže im byť uložená bloková pokuta. Okrem toho chodci najviac riskujú aj vtedy, ak sa pohybujú po nesprávnej strane vozovky.

Viac k témam: obeť, reflexné pásky, tragická dopravná nehoda, zrážka chodca s autom
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Vodiča Volkswagenu oslepilo protiidúce auto, zrazil chodca bez reflexných prvkov © SITA Všetky práva vyhradené.

Top