Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Foto: Pred parlamentom vztýčili Dankov stožiar, na ktorý prispel aj Fico a viac ako 100 Slovákov

Foto: Pred parlamentom vztýčili Dankov stožiar, na ktorý prispel aj Fico a viac ako 100 Slovákov

14.8.2019 (Webnoviny.sk) – Pred budovou Národnej rady Slovenskej republiky vztýčili vlajkový stožiar, ktorý je vysoký 30 metrov. Na jeho realizáciu prispel predseda NR SR Andrej Danko, predseda strany Smer-SD Robert Fico a viac ako sto ľudí. Náklady na jeho stavbu sa vyšplhali na 58-tisíc eur.

Výstavba stožiara pred budovou Národnej rady SR nie sú podľa predsedu NR SR Andreja Danka preteky s veľkosťou iných stožiarov. Ide o to, aby Slovensko malo svoj stožiar. Povedal to 17. júla s tým, že stožiare sú bežné aj v iných krajinách, nielen v Maďarsku.

Informoval, že sám na výstavbu prispel 9 000 eur. Dodal, že ešte pred výstavbou 30-metrového stožiara kontaktovali všetky zodpovedné úrady, vrátane pamiatkarov.

Tento proces trval rok, dodal. Bude rád, ak sa stožiar podarí dokončiť 1. septembra. „Žiadna partizánčina sa tu nedeje,“ povedal vtedy Danko na brífingu pred NR SR.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Stavba vlajkového stožiara pred parlamentom (fotografie)

Viac k témam: vlajkový stožiar
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Pred parlamentom vztýčili Dankov stožiar, na ktorý prispel aj Fico a viac ako 100 Slovákov © SITA Všetky práva vyhradené.

Top