Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Foto: Mladík sa chcel vyhnúť pojednávaniu a nahlásil bombu na súde, pomýlil si však dátum

Foto: Mladík sa chcel vyhnúť pojednávaniu a nahlásil bombu na súde, pomýlil si však dátum

24.7.2019 (Webnoviny.sk) – V rukách polície skončil mladík, ktorý ešte v apríli nahlásil bombu na súde. Chcel sa vyhnúť pojednávaniu, paradoxne si však pomýlil dátum. Policajti po jeho oznámení museli prehľadať všetky súdy na Slovensku.

Ako informovala trnavská krajská polícia, 23-ročný muž z okresu Trnava už čelí obvineniu zo šírenia poplašnej správy.

Skontrolovali všetky súdy

V stredu 10. apríla zavolal na linku 112 s tým, že na okresnom súde je bomba. Nešpecifikoval presné miesto, a tak muži zákona museli skontrolovať všetky súdy.

V priebehu niekoľkých minút boli prerušené všetky naplánované pojednávania a evakuované súdy. Pri prehliadkach nič podozrivé nenašli.

Pomýlil si dátum

V krátkom čase odhalili aj volajúceho, ktorý sa k nahlásenej bombe priznal. Takto sa chcel vyhnúť naplánovanému hlavnému pojednávaniu, kde bol obžalovaný zo zločinu podvodu spolupáchateľstvom.

Pojednávanie mal však naplánované až na 11. apríla, a to sa nakoniec aj uskutočnilo. Polícia stále ešte dokumentuje spôsobené škody, ktoré vznikli súdom pri nahlásenej udalosti. Trestná sadzba v takomto prípade je tri roky až osem rokov.

Viac k témam: bombový poplach, okresný súd Trnava, pojednávanie, Polícia SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Mladík sa chcel vyhnúť pojednávaniu a nahlásil bombu na súde, pomýlil si však dátum © SITA Všetky práva vyhradené.

Top