Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Fond vzájomnej pomoci rozdá peniaze desiatkam žiadateľov, každý dostane fixnú čiastku 500 eur

Fond vzájomnej pomoci rozdá peniaze desiatkam žiadateľov, každý dostane fixnú čiastku 500 eur

Zdieľaj tento článok

22.9.2020 (Webnoviny.sk) – Z Fondu vzájomnej pomoci, ktorý zastrešuje Úrad vlády SR, získajú peniaze prvé desiatky žiadateľov. Na utorkovej tlačovej konferencii o tom informoval vedúci úradu vlády Július Jakab. O pomoc môže požiadať každý, koho zasiahli dopady koronakrízy.


Vo fonde je momentálne približne 688-tisíc eur, jeho zriadenie ohlásil premiér Igor Matovič (OĽaNO) s koaličnými partnermi na začiatku apríla.


Podľa Jakaba sa bude finančná pomoc pohybovať vo výške od 500 do 1 730 eur. „Každý overený žiadateľ dostane fixnú čiastku 500 eur,” doplnil s tým, že žiadateľov overovala nezisková organizácia Ľudia ľuďom.

„Majú databázu ľudí, ktorí sú overovateľmi dlhé roky. Obracajú sa na nich, či poznajú žiadateľov a vedia overiť pravdivosť príbehu,” vysvetlil Jakab. Overovateľmi sú zvyčajne osobnosti z regiónov, teda napríklad starostovia, miestni poslanci, aktivisti či kňazi.

Viac k témam: Fond vzájomnej pomoci, Úrad vlády SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Fond vzájomnej pomoci rozdá peniaze desiatkam žiadateľov, každý dostane fixnú čiastku 500 eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top