Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Fico chystá list na „zhodenie“ Matoviča, ktorý rozpošle všetkým ministrom financií v EÚ

Fico chystá list na „zhodenie“ Matoviča, ktorý rozpošle všetkým ministrom financií v EÚ

Zdieľaj tento článok

30.3.2021 (Webnoviny.sk) – Ak prezidentka Zuzana Čaputová vymenuje Igora Matoviča (OĽaNO) za ministra financií, strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) rozpošle list všetkým šéfom rezortov financií v Európskej únii (EÚ). Osobitne ho pošlú ministrom financií eurozóny. Na utorkovej tlačovej konferencii o tom informoval predseda Smeru-SD Robert Fico. V liste budú podľa neho informovať o tom, čo sa na Slovensku deje.


Pripravené znenie listu hovorí napríklad o tom, že po roku vládnutia nedôverovalo Matovičovej vláde 83 percent občanov Slovenska. Šéf Smeru-SD prečítal, že Matovič bol usvedčený z plagiátorstva a neprejavil nad tým žiadnu ľútosť.


„Ešte závažnejšie je, že v auguste v roku 2008, aby sa vyhol avizovanej daňovej kontrole v jeho vydavateľstve, deň pred touto kontrolou fiktívne previedol vydavateľstvo na svojho zamestnanca za cenu štyri milióny eur a pod zámienkou tohto prevodu skryl celé účtovníctvo tejto firmy za roky 1997 až 2008. Takto zabránil daňovým orgánom odhaliť vážne daňové delikty z minulosti,” pokračoval Fico.

„Tento človek je totálne diskvalifikovaný a čudujeme sa, že pani prezidentka vôbec uvažuje o jeho menovaní,” zdôraznil. Ak to myslí podľa neho prezidentka s touto krajinou vážne, „tak jediné riešenie, ktoré môže urobiť je, že bude riešiť daný stav podporou predčasných parlamentných volieb”.

Viac k témam: minister financií SR, rekonštrukcia vlády
Zdroj: Webnoviny.sk – Fico chystá list na „zhodenie“ Matoviča, ktorý rozpošle všetkým ministrom financií v EÚ © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top