Ste tu
Home > Šport > DVOJICA TREBIŠOVSKÝCH HÁDZANÁROV NOMINOVANÁ NA REPREZENTAČNÝ ZRAZ

DVOJICA TREBIŠOVSKÝCH HÁDZANÁROV NOMINOVANÁ NA REPREZENTAČNÝ ZRAZ

hádzanári Slavoja
Zdieľaj tento článok

Mesiac pred ME v hádzanej hráčov do 18 rokov v Chorvátsku sa kadeti Slovenska stretnú v Bratislave. Medzi hráčmi, ktorých pozval reprezentačný tréner Zoltán Heister je i dvojica hráčov trebišovského Slavoja.


Kadetov Slovenska čaká záverečná fáza prípravy na ME v Chorvátsku, (11. – 21. 8. 2016), kde sa v rámci základnej B – skupiny stretnú s Dánskom, Slovinskom a Ruskom. Reprezentačný tréner Heister pozval na zraz reprezentačného družstva kadetov Slovenska hráčov z desiatky mužstiev. Vstupujú do záverečnej prípravy pred ME. Zraz potrvá od 3. júla do 9. augusta. Končí tak tesne pred samotným začiatkom majstrovstiev.


hádzanári Slavoja
Trebišovskí mládežnícki hádzanári patria dlhodobo k najlepším na Slovensku.
Trebišovská dvojica Demko – Halgaš

Na zraz boli pozvaní dvaja hráči Slavoja Trebišov. Radoslav Demko a Lukáš Halgaš, ktorí patria k najväčším oporám trebišovského tímu. Na pocity z nominácie na zraz a o tom, čo pre chlapcov znamená reprezentácia, som sa opýtal oboch nominovaných. “Reprezentácia pre mňa znamená veľkú šancu zviditeľniť sa, či už na Slovensku alebo aj v zahraničí. A som rád že reprezentujem mesto Trebišov a Slovenskú republiku,” začal svoje rozprávanie Lukáš. “Reprezentovať pre mňa znamená veľmi veľa, kedže je to výber tých najlepších hráčov na Slovensku. Som rád, že som tam. Snažím sa tvrdo trénovať, či už na spoločných tréningoch alebo individuálne. Teším sa aj z toho, že je v reprezentácii dobrý kolektív, ktorý ťahá za jeden koniec povrazu a do ktorého som zapadol.

Pozvánku nečakali a prekvapila ich

Ako sa chlapci dozvedeli o pozvánke? “Utorok večer som bol vonku a zrazu mi prišiel email s pozvánkou. Veľmi som sa potešil, pretože nás čaká tvrdých 5 týždňov. Dokázať niečo v tomto športe je môj životný cieľ a teraz mám jedinečnú možnosť presvedčiť,” hovorí Lukáš. Rado dodáva, že táto nominácia ho určite v hádzanej posunie ďalej a takisto sa z nej veľmi teší.

Počas piatich týždňov čaká chlapcov 9 prípravných medzištátnych zápasov. Po príprave nasleduje vyvrcholenie celoročnej driny na Majstrovstvách, ktoré sa konajú v Chorvátsku. Po ukončení zrazu si tréneri vyberú 16 chlapcov, s ktorými poputujú do Chorvátska. Radoslav Demko vidí šance Slovenska takto: “Máme celkom kvalitný káder a dúfam, že budeme za inými mužstvami stíhať. Náš tím disponuje tak silovými, ako aj rýchlymi chlapcami. Ak sa šťastena prikloní v určitých momentoch na našu stranu, mohli by sme byť úspešní.”

Chlapcom gratulujem k nominácii a držím im palce!


Foto: HK Slavoj Trebišov

Zdieľaj tento článok

Top