Ste tu
Home > Spravodajstvo > TREBIŠOVSKÉ ZÁKLADNÉ ŠKOLY DOSIAHLI V MONITORE SLOVENSKÝ NADPRIEMER

TREBIŠOVSKÉ ZÁKLADNÉ ŠKOLY DOSIAHLI V MONITORE SLOVENSKÝ NADPRIEMER

Dňa 6. apríla 2016 prebiehalo na území Slovenskej republiky Testovanie 9, v slangu žiakov základných škôl známe ako Monitor. Testovanie znalostí zo slovenského jazyka a matematiky prinieslo v celoslovenskom ponímaní podľa môjho názoru zlé výsledky, trebišovské základné školy však v hodnotení dosiahli nadpriemer.


Priznám sa, že aj keď som študent, o problematiku samotných základných škôl v našom meste sa veľmi nezaujímam. Ale po tom, čo nám na náš FB pribudla od našej fanúšičky správa o výsledkoch našich škôl v tomto testovaní, rozhodol som sa, že o tom napíšem tento krátky článok.


Najlepšie v konkurencii obstála ZŠ Pribinova

Spomedzi trebišovských základných škôl sú na tom podľa oficiálnych výsledkov Testovania 9 najlepšie žiaci ZŠ Pribinova (na sídlisku Sever, pozn. red.), ktorí dosiahli v porovnaní s ostatnými slovenskými školami nadpriemerné výsledky. Zatiaľ čo celoslovenské hodnotenie z matematiky je na úrovni 52,8%, žiaci ZŠ Pribinova dosiahli 63,8% úspešnosti. Je potrebné však podotknúť, že nad slovenský priemer sa dokázali vyšplhať aj ostatné trebišovské školy, okrem ZŠ Ivana Krasku, ktorá je naopak hlboko pod priemerom.

Čo sa týka slovenského jazyka, i tu potvrdili vedúce postavenie žiaci ZŠ Pribinova, nachádzajúci sa, aj keď už nie tak výrazne, nad slovenským priemerom. Priemerná úspešnosť v rámci SR je 62,6%, ZŠ Pribinova dosiahla 67,6%.

Zdroj: trebisov.sk
Zdroj: trebisov.sk
Žiaci sú spokojní, aj keď…

Na výsledky dosiahnuté v Testovaní 9 som sa opýtal viacerých žiakov trebišovských základných škôl. Odpovede na moju otázku, či sú so svojimi výsledkami spokojní, boli v drvivej väčšine rovnaké. Žiaci sú spokojní, aj keď následne priznali, že sa mohli učiť viac a mať tak ešte lepšie výsledky. Pri pohľade na výsledky z minulých rokov je však nutné konštatovať že priemerná úspešnosť klesá.


Foto: Ilustračné


Top