Ste tu
Home > Správy > Colníci v Číne zadržali viac ako tisíce kusov sloních klov, čo predstavuje najväčší prípad pašovania v krajine

Colníci v Číne zadržali viac ako tisíce kusov sloních klov, čo predstavuje najväčší prípad pašovania v krajine

PEKING 15. apríla (WebNoviny.sk) – Čína zadržala viac ako 2700 kusov sloních klov, čo v posledných rokoch predstavuje najväčší prípad pašovania v krajine.

Čínsky colný úrad v pondelok informoval, že 30. marca zabavil takmer sedem ton slonoviny. Nelegálny kontraband pašovala medzinárodná zločinecká skupina, ktorá slonie kly už nejakú doby pašuje. Vo väzení skončilo 20 podozrivých.

Od začiatku roka zadržali čínski colníci v 53 prípadoch celkovo 7,7 tony produktov zo slonoviny. V ďalších 129 prípadoch odhalili pašovanie iných častí tiel z ohrozených druhov živočíchov, ako sú napríklad žraločie plutvy a korytnačie panciere. Čína sa v posledných rokoch zamerala na pašeráctvo a v roku 2018 úplne zakázala obchodovanie so slonovinou.

Viac k témam: colníci, slonie kly
Zdroj: Webnoviny.sk – Colníci v Číne zadržali viac ako tisíce kusov sloních klov, čo predstavuje najväčší prípad pašovania v krajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Top