Ste tu
Home > Kultúra > ČO UVIDÍME V KINE SLÁVIA TENTO MESIAC?

ČO UVIDÍME V KINE SLÁVIA TENTO MESIAC?

Aj tento mesiac pre teba vyberáme niekoľko filmov z premietania mestského kina Slávia. Okrem pravidelného premietania si tento mesiac môžete aj zadarmo pozrieť film Alica v krajine za zrkadlom v špeciálnom premietaní v rámci Dní mesta Trebišov.

Tajný život maznáčikov (18. 8. 20:00, 20. 8. 17:30)

Uvažoval si niekedy nad tým čo robí tvoj domáci miláčik keď sa za tebou zabuchnú dvere? Tento nápaditý rodinný animák ti to môže priblížiť. Pes Max je najšťastnejší pes na svete. Teda, bol by, keby sa jeho majiteľka Katie každý deň na dlhé hodiny nestrácala a nenechávala Maxa v ich byte samého. Toto platilo však len do chvíle, kým Katie nepriviedla domov z útulku chlpaté psie monštrum menom Baron a nerozhodla sa, že odteraz budú žiť šťastne v trojici.

Medzi Maxom a Baronom to je nenávisť na prvý pohľad. Od prvej chvíle usilovne vymýšľajú, ako jeden druhému čo najviac znepríjemniť život kvôli čomu nakoniec skončia stratení a obkľúčení skupinou zvieracích bezdomovcov, ktorí ovládajú mestské podzemie pod vedením šialeného králika. Našťastie má Max doma početnú svorku priateľov, ktorí sa rozhodnú, že Maxa v nešťastí neopustia a vydajú sa zo svojich pohodlných pelechov na mimoriadne dobrodružnú výpravu, ktorej cieľom je Maxa nájsť a oslobodiť. Či sa im to podarí sa môžete dozvedieť v dvoch premietacích časoch a so slovenským dabingom.

Star Trek: Do neznáma (19. 8 2D, 21. 8 3D, 25. 8. 2D – 20:00)

Pre milovníkov sci-fi nie je určite pojem Star Trek nič nové a tým ostatným to aspoň niečo hovorí. Tentokrát sa vydávame za hranice vesmíru, kde posádka hviezdnej lodi U.S.S. Enterprise skúma tie najvzdialenejšie kúty a nezmapované miesta. Tu sa stretávajú s novým, záhadným nepriateľom, ktorý ich aj celú Federáciu vystaví ťažkej skúške.

 V novej časti série Star Trek s podtitulom Do neznáma bola zničená loď Enterprise, jej posádka rozprášená do všetkých kútov vesmíru a časť z nej dokonca uvrhnutá do zajatia. Tak si nenechajte ujsť túto časť série, v kine Slávia aj v 3D.

Vojnoví psi (20. 8, 27. 8 20:00)

 Film bol nakrútený podľa skutočného príbehu dvoch priateľov, Davida Packouza a Efraima Diverola, ktorí získali zákazku 300 miliónov dolárov od Pentagonu na vyzbrojenie amerických spojencov v Afganistane.

Títo čerství dvadsiatníci žijúci počas vojny v Iraku v Miami Beach sa rozhodli naplno využiť málo známu vládnu iniciatívu umožňujúcu malým firmám uchádzať sa o zákazky americkej armády. Napriek skromnému začiatku začali onedlho zarábať veľké peniaze a žiť na vysokej nohe. Situácia dvojici hlavných hrdinov prerastie cez hlavu vo chvíli, kedy sa im podarí získať objednávku v hodnote 300 miliónov dolárov na dodávky zbraní afganskej armáde ale neskôr vyjde najavo, že obchod do ktorého sú zapletení niekoľkí veľmi pochybní ľudia, nemá s americkou vládou vôbec nič spoločné.

Pete a jeho drak (26. 8. 2D 20:00, 27. 8 3D, 31. 8. 2D 17:30)

Ďalší rodinný film, ktorý kino Slávia uvedie je Pete a jeho drak. Film si máte možnosť pozrieť so slovenským dabingom v 2D aj 3D.

Dlhé roky udivoval starý rezbár, pán Meacham, deti zo susedstva rozprávkami o divokom drakovi, ktorý žije hlboko v lesoch. Pre jeho dcéru Grace, správkyňu v miestnom národnom parku, sú jeho príbehy len divokými historkami. To sa ale zmení keď stretne malého Peta. Pete je záhadný, desaťročný chlapec, ktorý nemá ani rodinu, ani domov, a ktorý tvrdí, že žije v lesoch s obrím zeleným drakom menom Elliot. A podľa Peteovi popisu sa Elliot v mnohom podobá drakovi z historiek pána Meachama. Za pomoci Natalie – dievčatka, ktorého otec vlastní miestni pílu, sa Grace vydáva zistiť, odkiaľ sa Pete vzal, kam patrí a či jeho drak existuje.

Top