Ste tu
Home > Správy > Červený kríž poskytne pomoc Venezuele, nebude tolerovať žiadne zásahy Madura či Guaidóa

Červený kríž poskytne pomoc Venezuele, nebude tolerovať žiadne zásahy Madura či Guaidóa

Zdieľaj tento článok

CARACAS 30. marca (WebNoviny.sk) – Medzinárodná federácia spoločností Červeného kríža a Červeného polmesiaca v piatok oznámila, že dodá pomoc do Venezuely. Zároveň varovala, že nebude tolerovať žiadne zasahovanie do týchto snáh zo strany prezidenta Nicolása Madura či opozičného lídra Juana Guaidóa.


Prezident federácie Francesco Rocca na tlačovej konferencii v Caracase spresnil, že humanitárna organizácie môže začať s distribúciou pomoci pre približne 650-tisíc obyvateľov juhoamerickej krajiny do približne pätnástich dní. Upozornil však, že Červený kríž “nikdy nebude akceptovať zasahovanie zo strany iných hráčov”.


Venezuela je podľa Roccu hlboko rozdelená krajina a je preto nevyhnutné, aby to žiadna zo strán nevyužila v svoj prospech. Guaidó si však takmer okamžite po oznámení príchodu pomoci pripísal za ňu zásluhy a označil ju za víťazstvo pre “náš boj”.

Viac k témam: červený kríž, humanitárna pomoc
Zdroj: Webnoviny.sk – Červený kríž poskytne pomoc Venezuele, nebude tolerovať žiadne zásahy Madura či Guaidóa © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top