Ste tu
Home > Ekonomika > Doprava a infraštruktúra > Boeing má na krku žalobu pre haváriu lietadla Ethiopian Airlines

Boeing má na krku žalobu pre haváriu lietadla Ethiopian Airlines

Zdieľaj tento článok

BRATISLAVA 29. marca (WebNoviny.sk) – Žalobu na amerického výrobcu lietadiel Boeing podali na federálny súd v USA príbuzní rwandského občana, ktorý začiatkom marca zahynul pri nehode stroja 737 Max leteckej spoločnosti Ethiopian Airlines.


Havária si vyžiadala životy všetkých 157 cestujúcich a členov posádky na palube lietadla. Príbuzní rwandského občana Jacksona Musoniho tvrdia, že dopravné lietadlo Boeing 737 Max malo poruchu systému automatickej kontroly letu. Informoval o tom portál bbc.com.


Po nehode lietadla Ethiopian Airlines boli zastavené všetky lety strojov 737 Max, pretože v priebehu piatich mesiacov išlo už o druhú tragickú haváriu tohto lietadla. Spoločnosť Boeing sa k žalobe zatiaľ nevyjadrila. Príčiny nehôd lietadiel 737 Max vyšetrovatelia ešte len zisťujú.

Firmu Boeing a americký Federálny letecký úrad (FAA) už prešetruje ministerstvo spravodlivosti USA, generálny inšpektor amerického ministerstva dopravy a výbory Kongresu. Federálny letecký úrad certifikoval stroj Boeing 737 Max v roku 2017, a tiež povolil jeho ďalšie prevádzkovanie po tragickej havárii v októbri minulého roka v Indonézii. FAA plánuje do júla významne zmeniť dohľad nad vývojom lietadiel.

Viac k témam: Boeing, Boeing 737 MAX, Havária Boeingu Ethiopian Airlines (let ET302)
Zdroj: Webnoviny.sk – Boeing má na krku žalobu pre haváriu lietadla Ethiopian Airlines © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top