Ste tu
Home > Správy > Slovensko > V prípade špeciálneho prokurátora Kováčika budú vypovedať aj prokurátori, zbavili ich mlčanlivosti

V prípade špeciálneho prokurátora Kováčika budú vypovedať aj prokurátori, zbavili ich mlčanlivosti

29.12.2020 (Webnoviny.sk) – V prípade trestného stíhania špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika budú vypovedať ako svedkovia viacerí prokurátori. Informovala tom TV JOJ na spravodajskom portáli noviny.sk. Pre potreby výsluchov už sú zbavení mlčanlivosti najmenej piati prokurátori a dve administratívne pracovníčky.


Generálna prokuratúra SR dnes potvrdila pozastavenie funkcie obvinenému špeciálnemu prokurátorovi Dušanovi Kováčikovi. Obvineného zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA) vo štvrtok 22. októbra.


Neskôr polícia oznámila, že zadržaný čelí obvineniam z korupcie, založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a pokračovacieho zločinu zneužitia právomoci verejného činiteľa v súbehu s prečinom ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti. Počas akcie polícia zadržala aj policajného funkcionára Norberta P.

Viac k témam: korupcia, špeciálny prokurátor
Zdroj: Webnoviny.sk – V prípade špeciálneho prokurátora Kováčika budú vypovedať aj prokurátori, zbavili ich mlčanlivosti © SITA Všetky práva vyhradené.


Top