Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Bez dôvery sa podľa Danka pracovať nedá, SNS podporí program schôdze o jeho odvolávaní

Bez dôvery sa podľa Danka pracovať nedá, SNS podporí program schôdze o jeho odvolávaní

Zdieľaj tento článok

aktualizované: 15. novembra 18:34


BRATISLAVA 15. novembra (WebNoviny.sk) – Predseda Národnej rady SR a šéf Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko sa bude uchádzať o dôveru parlamentu.


Povedal to vo štvrtkovom podvečernom vyhlásení s tým, že národniari podporia program mimoriadnej schôdze o jeho odvolávaní, ktorú avizuje opozícia, a požiadajú o to aj koaličných partnerov.

Naštrbená dôvera v koalícii

Danko chce, aby bola vyjadrená dôvera alebo nedôvera v jeho osobu a zopakoval, že svoju funkciu získal len vďaka dôvere voličov SNS a koaličných partnerov. Keďže dnes je dôvera naštrbená aj v koalícii, bude sa o ňu uchádzať.

“Bez dôvery koaličných partnerov sa pracovať nedá. Slovenská národná strana (SNS) podporí otvorenie schôdze Národnej rady SR, ktorú plánuje zvolať opozícia s cieľom odvolať ma z funkcie. Vyzvem aj koaličných partnerov, aby hlasovali za schválenie programu,” povedal Danko.

Podľa jeho slov nemôže novinový článok znamenať odsúdenie, aj preto chce počkať na závery odbornej komisie, ktorá má preskúmať aj jeho rigoróznu prácu. Výsledky majú byť známe 11. januára budúceho roka.

Stanoviská Mosta-Híd a Smeru-SD

Danko čelí medializovaným podozreniam, že jeho rigorózna práca je plagiátom. Na odchod zo svojho postu ho vyzvali predstavitelia viacerých opozičných strán.

“Chcem zopakovať, že svoju prácu som vypracoval s najlepším vedomím a svedomím, podľa vtedajších pravidiel. Rozhodnutie môžu stále vynášať iba súdy, alebo odborné komisie,” doplnil predseda SNS.

Podľa stanoviska koaličnej strany Most-Híd má Danko prijať osobné rozhodnutie. Smer-SD uviedol, že Danko je legitímny predseda Národnej rady SR, ktorej zloženie vzišlo zo slobodných demokratických volieb. Presný termín mimoriadnej schôdze parlamentu ešte nie je známy.

 

Viac k témam: Andrej Danko, Andrej Danko – rigorózna práca, Národná rada SR, SNS Slovenská národná strana
Zdroj: Webnoviny.sk – Bez dôvery sa podľa Danka pracovať nedá, SNS podporí program schôdze o jeho odvolávaní © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top