Ste tu
Home > Médiá > Fotoreport > Berešová sklamaná po behu vo Viedni

Berešová sklamaná po behu vo Viedni

Slovenská reprezentantka, Katarína Berešová sa v nedeľu, 31. mája 2015 už po tretíkrát postavila na štart cestného behu na 5 kilometrov s názvom „Oesterreichischer Frauenlauf“ vo Viedni.

V konkurencii približne 33 000 bežkýň z celého sveta sa naša Katka umiestnila na celkovom 7. mieste, hoci bola nasadená ako ôsma v poradí. Jej čas na päťkilometrovej trati v cieli bol 16:43,4 min. V elitnej desiatke sa pritom nachádzali aj mená z Kanady, Talianska, Portugalska a Keňe.

Start7003

Aké však boli Katkine dojmy po skončení preteku? Poskytla nám o tom pár slov! „Bohužiaľ nie každé preteky sa vydaria podľa predstáv a očakávaní – čo bol práve môj prípad na tohtoročnom štarte v krásnom prostredí parku Prater. Počasie a organizácia boli úžasné, bolo to zvládnuté na veľmi vysokej úrovni v každom smere. Moja príprava sa po zabehnutí limitu na maratón začala viac uberať smerom k rýchlosti, technike a príprave práve na takéto „kratšie“ trate, keďže po nedeľňajšom štarte ma čakajú ďalšie 3 dôležité štarty – 6.6.2015 (Európsky pohár na 10.000m – Chia Pulla Sardínia, Taliansko); 14.6.2015 (Women´s RUN Bern Švajčiarsko, 5km); 17.-23.6.2015 (Európsky pohár družstiev Azerbajdžan Baku, 5km).“

Prečítaj si: Katka Berešová: Po dobehnutí som mala v očiach slzy

fotka

DSC01083

„Nedeľný výsledok bol pre mňa menším sklamaním – telo akosi protestovalo a to, čo naznačovali tréningy sa vôbec neodzrkadlilo na pretekoch. Verím, že s trénerom zistíme, kde mohlo dôjsť v chybe v príprave či vyladení. V konečnom dôsledku a konštatovaní trénera to nebolo až také zlé 🙂 – ale.. stále mám osobný rekord rýchlejší a ja verím, že to bude zase raz lepšie.“

DSC01075

DSC01039

V mene celej redakcie TvojTrebišov.sk by som sa Katke chcel poďakovať za poskytnuté slová a tento článok by som chcel zakončiť prianím všetkého dobrého do nasledujúcich dní, v ktorých to bude mať naša Katka skutočne náročné! Držíme Ti prsty!

FOTO: Archív K.B.

Top