Ste tu
Home > Ekonomika > Doprava a infraštruktúra > Airbus dodal vlani rekordný počet lietadiel, ale Boeing ho prevýšil aj v počte objednávok

Airbus dodal vlani rekordný počet lietadiel, ale Boeing ho prevýšil aj v počte objednávok

Zdieľaj tento článok

PARÍŽ 10. januára (WebNoviny.sk) – Európsky výrobca lietadiel Airbus dodal v minulom roku leteckým spoločnostiam rekordný počet strojov, ale jeho objednávky na nové lietadlá oslabili. Spoločnosť informovala, že zákazníkom v roku 2018 dodala 800 strojov.


Išlo o rast oproti predchádzajúcemu roku, kedy Airbus dodal 718 lietadiel. Firma však vlani v oblasti dodávok tesne zaostala za svojím americkým konkurentom Boeingom, ktorý zákazníkom odovzdal 806 strojov.


Boeing v minulom roku prekonal európskeho výrobcu lietadiel aj v počte objednávok. Americká firma totiž vlani získala nové objednávky na 893 strojov, pričom Airbus za rok 2018 eviduje iba 747 objednávok.

Šéf divízie komerčných lietadiel Airbusu Guillaume Faury priznal, že firma v roku 2018 čelila “závažným prevádzkovým problémom”, ale bližšie to neupresnil.

Viac k témam: Airbus, Boeing
Zdroj: Webnoviny.sk – Airbus dodal vlani rekordný počet lietadiel, ale Boeing ho prevýšil aj v počte objednávok © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top