Ste tu
Home > Ekonomika > Rokovania v Pekingu dosiahli základ riešenia obchodnej vojny, Čína dala Spojeným štátom prísľub

Rokovania v Pekingu dosiahli základ riešenia obchodnej vojny, Čína dala Spojeným štátom prísľub

Zdieľaj tento článok

BRATISLAVA 10. januára (WebNoviny.sk) – Najnovšie kolo rokovaní zástupcov Číny a USA „položilo základy“ pre vyriešenie obchodného sporu medzi dvomi najväčšími svetovými ekonomikami.


Zostanú v úzkom kontakte

Uviedlo to vo štvrtok čínske ministerstvo obchodu, podľa ktorého boli rozhovory v Pekingu „rozsiahle, hlboké a podrobné“ a obe strany sa zaviazali, že zostanú v úzkom kontakte.


Americký úrad obchodného zástupcu v osobitnom vyhlásení uviedol, že rokovania sa zamerali na prísľub Číny výrazne zvýšiť nákupy amerických poľnohospodárskych, energetických, priemyselných a iných výrobkov. Informuje o tom portál bbc.com.

Skončili bez konkrétnej dohody

Zástupcovia USA a Číny sa v tento týždeň v Pekingu stretli na prvých formálnych rokovaniach od decembra, keď sa americký prezident Donald Trump a jeho čínsky kolega Si Ťin-pching dohodli, že v prechodnom období nebudú zaťažovať vzájomný obchod ďalšími clami.

Rozhovory síce v stredu skončili bez konkrétnej dohody, podporili však optimistické nálady, ktoré sa prejavili na výraznom raste globálnych akciových trhov.

Viac k témam: clá USA, obchodná vojna, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Rokovania v Pekingu dosiahli základ riešenia obchodnej vojny, Čína dala Spojeným štátom prísľub © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top