Ste tu
Home > Správy > Svet > Afrika odmieta vydávanie COVID pasov, najskôr chcú spravodlivé rozdelenie vakcín

Afrika odmieta vydávanie COVID pasov, najskôr chcú spravodlivé rozdelenie vakcín

Zdieľaj tento článok

8.4.2021 (Webnoviny.sk) – Africké centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) odmieta vydávanie vakcinačných pasov, kým nebude existovať spravodlivý prístup k očkovacím látkam v celom svete. Na tlačovom brífingu vo štvrtok sa tak vyjadril jeho riaditeľ John Nkengasong, podľa ktorého je takáto myšlienka „neprimeraná”, kým Afrika zaostáva v získavaní vakcín.


„Náš postoj je veľmi jednoduchý. A to je, že uplatnenie vakcinačných pasov vytvorí veľké nerovnosti a ďalej ich bude zostrovať,” povedal Nkengasong. „Bude mimoriadne nešťastné, že krajiny budú uplatňovať požiadavku imunizačných certifikátov, pričom zvyšok sveta nemá šancu na prístup k vakcínam,” dodal šéf afrického centra pre kontrolu a prevenciu chorôb.


Viac o téme: Koronavírus

Vakcinačné pasy sú dokumentmi preukazujúcimi, že cestujúci ľudia boli zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19 alebo sa v poslednom období testovali na prítomnosť koronavírusu s negatívnym výsledkom. Technologické firmy a organizácie cestovného ruchu v niektorých bohatých štátoch vyvíjajú a testujú takéto pasy s cieľom podporiť cestovanie.

Avšak podľa údajov Svetovej zdravotníckej organizácie očkovacie látky proti koronavírusu podané v Afrike tvoria len dve percentá všetkých vakcín aplikovaných vo svete.

Viac k témam: cestovanie, COVID pas, Koronavírus, vakcína
Zdroj: Webnoviny.sk – Afrika odmieta vydávanie COVID pasov, najskôr chcú spravodlivé rozdelenie vakcín © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top