Home > Šport > STARŠÍ DORASTENCI SUVERÉNNE VYHRALI, MLADŠÍ HLADKO PREHRALI

STARŠÍ DORASTENCI SUVERÉNNE VYHRALI, MLADŠÍ HLADKO PREHRALI

Futbalová sezóna sa pomaly chýli ku koncu. Súčasťou 26.kola II.futbalovej ligy dorastencov bolo aj stretnutie medzi našim Slavojom a hosťami z Lipian. Poďme sa spoločne pozrieť, ako sa nám darilo.

Mladší dorastenci favorita neprekvapili

Hostia pricestovali do Trebišova s jasným cieľom zvíťaziť a udržať si tak skvelé 2.miesto. Naši dorastenci pred týmto stretnutím okupovali 10.pozíciu. Napriek tomu už v 2.minúte sme šli do vedenia zásluhou Tomáša Ciliho. V úvodnej desaťminútovke diváci videli až tri góly, avšak po našom presnom zásahu sa presadili už len hostia. V 7.minúte na 1:1 vyrovnával Damián František Stariňák a hneď vzápätí otočil skóre zápasu Erik Rabatin. V 2.polčase Lipania udreli ešte trikrát. O všetky góly Lipian sa postarali iba dvaja hráči, v 48.minúte zvyšoval na 3:1 Damián František Stariňák a o 10 minút nato na svetelnej tabuli svietilo už hrozivé skóre 1:4 zásluhou Erika Rabatina. V 79.minúte Stariňák skompletizoval hetrik a stanovil konečné skóre na 1:5.

Slavoj Trebišov U17 – ŠK Odeva Lipany U17 1:5 (1:2)

Zostava Slavoj Trebišov U17 : Bereš – Čerňák, André (51.Kučma), Husár (62. Szabó), Cili (C), Pálfi, Kohút (62.Korbuľák), Juríček (70.Mikloš), Himaľ, Horňák, Staš

Starší dorastenci pokračujú v spanilej jazde

Keď naši starší dorastenci po jeseni obsadili poslednú priečku, začalo sa hovoriť o záchrane v II.lige. Teraz po 26.kole môžeme už s istotou povedať, že sa nám to podarí. Futbalisti Slavoja dokonca atakujú prvú polovicu tabuľky a na jar sa pre súperov stali obávaným protivníkom. Do Trebišova tentokrát pricestoval tím, ktorý podľa tabuľkového postavenia mal byť favoritom, avšak impozantná forma Slavojistov hovorila v prospech domácich.

vas

Už od úvodných minút sa to začalo napĺňať. Hneď v 5.minúte zápasu sme sa dostali do vedenia zásluhou Dominika Vasiľa – 1:0. 18.minúta priniesla druhý gól v súperovej sieti, presadil sa Adam Lopatník – 2:0. V závere 1.polčasu sa hosťom podarilo znížiť na rozdiel jedného gólu. Do kabín sa tak išlo za priaznivého stavu 2:1. Svoju jarnú streleckú formu zúžitkoval v 66.minúte opäť kapitán domácich Adam Lopatník. V úplnom závere zápasu pečatil suverénne víťazstvo Slavoja v pomere 4:1 Richard Princz. Po tomto zápase naši dorastenci poskočili už na 9.miesto a v jarnej časti doma nestratili ani jeden bod!

Slavoj Trebišov U19 – ŠK Odeva Lipany U19 4:1 (2:1)

Zostava Slavoj Trebišov U19 : Timko – Belej (79. Bumbera), Diladi, Barna, Docs, Berta (46. Hadek), Vasiľ, Kotľár (46. Danko), Princz, Lopatník (C), Tirpák.

lop

Najbližšie sa naši mládežníci predstavia na ihrisku Košickej Novej  Vsi a o dva týždne 4.júna o 10:00 a 12:15 doma privítame MFK Snina. Slavoj do toho!