Ste tu
Home > Spravodajstvo > MAĎARSKÁ DIPLOMACIA POCHVÁLILA NÁŠ REGIÓN

MAĎARSKÁ DIPLOMACIA POCHVÁLILA NÁŠ REGIÓN

Zdieľaj tento článok

Ministerstvo zahraničných vecí našich južných susedov uvítalo, že  ŽSR nainštalovali na železničnej stanici v Slovenskom Novom Meste prvé slovensko-maďarské informačné tabule.


Maďarská diplomacia víta zlepšenie vzťahov

Po viac rokov trvajúcom spore sa tak začala na Slovensku “železničná dvojjazyčnosť”. Podľa plánov do konca roka postupne nainštalujú železnice na 53 staniciach aj maďarské a na jednej stanici rusínske tabule.


V dokumente zverejnenom na webovom sídle maďarského Ministerstva zahraničných vecí sa píše: “Maďarská vláda mimoriadne pozorne sleduje vývoj situácie maďarskej menšiny na Slovensku a zachovávanie menšinových práv jej príslušníkov. Dôležitým momentom je, že Národná rada SR nedávno schválila novelu, v zmysle ktorej bude opäť tlmočenie v občianskych sporoch bezplatné.”

Železničné tabule prispeli k zlepšeniu slovensko-maďarských vzťahov
Železničné tabule prispeli k zlepšeniu slovensko-maďarských vzťahov

Udalosti uplynulých týždňov na Slovensku naznačujú, že priaznivá zmena atmosféry v maďarsko-slovenských vzťahoch v posledných rokoch v mnohých oblastiach napomáha riešeniu otvorených otázok aj z pohľadu spoločenstva tam žijúcich Maďarov,” uzatvára vyhlásenie maďarského rezortu diplomacie.


Zdroj: teraz.sk

Zdieľaj tento článok

Dr. MartinCooper
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top