Home > Šport > Hokej > Zvolen pokračuje vo výsledkovej kríze, Košiciam nestačili dva góly Nagya a Miškovec neinkasoval

BANSKÁ BYSTRICA 30. novembra (WebNoviny.sk) – V šlágri 28. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy zdolala Banská Bystrica Košice 3:2 po predĺžení.

Skóre stretnutia otvoril už po 34 sekundách hry Éric Faille, ktorý ešte pred prvou sirénou pridal aj druhý presný zásah.

Potom však prišli chvíle Ladislava Nagya. Kapitán Košíc najskôr znížil v závere prostrednej časti hry na rozdiel jediného gólu, aby následne v tretej tretine z trestného strieľania vyrovnal. Ani to však na triumf hostí nestačilo, v predĺžení definitívne naklonil misky váh na stranu “baranov” Tomáš Zigo.

Poprad otočil duel so Zvolenom

Hokejisti HKM Zvolen pokračujú vo výsledkovej kríze. V piatkovom súboji neuspeli na ľade Popradu, kde prehrali 2:3 po samostatných nájazdoch.

Pritom ešte pätnásť minút pred koncom tretej tretiny viedli 2:0 po góloch Lukáša Handlovského a Milana Kytnára. Domáci však v záverečných fázach zápasu vyrovnali zásluhou Mareka Zagrapana a Samuela Takáča a zápas tak dospel až do predĺženia. V jeho poslednej sekunde dokonal obrat Popradčanov víťazným gólom Radoslav Macík.

Miškovec vynuloval Liptákov

Hráči DVTK Jegesmedvék Miškovec zvíťazili 3:0 nad Liptovským Mikulášom. V súboji tabuľkových susedov ťažil maďarský klub predovšetkým z využitých presilových hier a vďaka tretiemu triumfu za sebou sa udržal na ôsmom mieste.

Hostia sa ujali vedenia v 16. minúte, keď vylúčenie Patrika Števuliaka potrestal Jameson Milam. Po zmene strán hokejisti Miškovca opäť uspeli v početnej prevahe, tentoraz namieril do čierneho Bálint Magosi. Jeden presný zásah pridali zverenci trénera Glena Hanlona aj v záverečnej časti duelu, keď skóroval Alexis Loiseau. Dôležitou súčasťou úspechu hosťujúceho tímu bol výkon brankára Ádáma Vaya, ktorý zneškodnil všetky strelecké pokusy Liptákov.

Nitra jednoznačne zdolala Budapešť

Hokejisti HK Nitra si v dohrávanom stretnutí 17. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy poradili s maďarským klubom MAC Budapešť jednoznačne 6:2. V prvej tretine dokázali hostia sekundovať favorizovaným “corgoňom”, keď po jej skončení prehrávali iba 1:2.

V druhej dvadsaťminútovke však už Nitrania odskočili na rozdiel troch gólov. Postarali sa o to Lane Scheidl a Samuel Buček. Práve mladík Buček pridal v záverečnej časti hry ešte dva presné zásahy, čím zavŕšil hetrik. Jeho predstavenie narušil len druhým gólom hostí Kristzián Nagy. Zverenci Antonína Stavjaňu potvrdili, že v ostatných týždňoch majú výbornú formu a dosiahli už siedme víťazstvo za sebou.

Tipsport liga 2018/2019

28. kolo

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – HC Košice 3:2 po predĺžení (2:0, 0:1, 0:1 – 1:0)
Góly: 1. É. Faille (J. Sýkora, Mihálik), 17. É. Faille (A. Šťastný), 63. Zigo – 38. L. Nagy, 51. L. Nagy (tr. strieľanie)
Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefík, M. Novák – Tvrdoň, Synek, 2566 divákov

Zostavy:
Banská Bystrica: S. Williams – B. Marshall, Nemčík, K. Sloboda, Mihálik, Kubka, Ďatelinka,Biro – Asselin, Higgs, Selleck – J. Sýkora, É. Faille, Zigo – Kabáč, Češík, Gabor – R. Varga, T. Surový, A. Šťastný – T. Török
Košice: Škorvánek – M. Dudáš, McDowell, Šedivý, Čížek, Pulli, Koch, Pretnar – L. Nagy, Brophey, Kafka – Suja, Galamboš, Spilár – Šoltés, Ignatuškin, Hričina – Š. Petráš, Klíma, Jokeľ – Krajňák

HK Poprad – HKM Zvolen 3:2 po predĺžení (0:0, 0:1, 2:1 – 1:0)
Gól: 49. Zagrapan (D. Bondra, P. Svitana), 56. S. Takáč (Zagrapan), 65. R. Macík – 32. Handlovský (Špirko, Vandas), 45. Kytnár (Vandas)
Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, Soós (Maď.) – Smrek, Soltész (Maď.), 1703 divákov

MHk 32 Liptovský Mikuláš – DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) 0:3 (0:1, 0:1, 0:1) – hralo sa v Spišskej Novej Vsi
Góly: 16. J. Milam (Loiseau), 27. Magosi (J. Milam, N. Crawford), 43. Loiseau (Magosi)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše Nádašdi (Liptovský Mikuláš) 10+DKZ za nešportové správanie, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Snášel – Šoltés, Krajčík, 160 divákov

Zostavy:
Liptovský Mikuláš: A. Kislicyn – Mezovský, Nádašdi, R. Suchý, Kurali, M. Bača, Fereta, J. Nemec, Košecký – Oško, A. Tamáši, Uram – Róbert Huna, Richard Huna, Kriška – A. Lištiak, M. Piatka, Števuliak – Heikkilä, Uhrík, Vybiral
Miškovec: Vay – Kiss, N. Crawford, T. Slovák, Szirányi, J. Milam, Göz, Láda – Kulmala, J. Vas, Pance – Magosi, Loiseau, R. Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Vojtkó, Hajós, Ritó

dohrávka 17. kola

HK Nitra – MAC Budapešť (Maď.) 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)
Góly: 2. Majdan (Scheidl, Kerbashian), 18. Bortňák (B. Rapáč, S. Buček), 27. Scheidl (McCormack, Lantoši), 39. S. Buček (Bortňák), 44. S. Buček (Miroslav Pupák, B. Rapáč), 60. S. Buček (B Rapáč) – 4. J. Brown (Dansereau, T. Klempa), 47. K. Nagy (T. Klempa)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše Marek Slovák (Nitra) a Dansereau (Budapešť) obaja 10 minút za vrazenie na mantinel, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefík, M. Novák – Tvrdoň, Synek, 2047 divákov

Zostavy:
Nitra: Šimboch – McCormack, Mezei, K. Morrison, Korím, Rais, Miroslav Pupák, A. Sloboda – Blackwater, Marek Slovák, Lantoši – Majdan, Kerbashian, Scheidl – B. Rapáč, Bortňák, S. Buček – Hrušík, J. Šiška, Pätoprstý – Hvizdoš
Budapešť: Rajna – J. Dudás, Negrin, Bugár, Burt, Macaulay, Pozsgai – Bodó, C. Langkow, K. Nagy – Dansereau, J. Brown, T. Klempa – Szabad, Terbócs, Odnoga – Szigeti, Majoross, Pápa

Viac k témam: Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Zvolen pokračuje vo výsledkovej kríze, Košiciam nestačili dva góly Nagya a Miškovec neinkasoval © SITA Všetky práva vyhradené.