Ste tu
Home > Spravodajstvo > ŽSR vykonajú údržbu trate medzi Trebišovom a Michalovcami

ŽSR vykonajú údržbu trate medzi Trebišovom a Michalovcami

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) uskutočnia v 13. týždni plánované denné výluky v úsekoch železničnej trate medzi Trebišovom a Michalovcami. Počas pracovnej činnosti, zameranej najmä na odstraňovanie anomálií bezstykovej koľaje, budú vybrané vlaky osobnej dopravy nahradené autobusmi.


Výlukové práce sa uskutočnia:


  • a 28. marca medzi ŽST Trebišov a Bánovce nad Ondavou, v čase 10.20 – 15.15 h.,
  • a 30. marca medzi ŽST Bánovce nad Ondavou a Michalovce, v čase 10.20 – 15.40 h.

Zamestnanci ŽSR plánujú opraviť celkovo 7 lomov koľajníc, aby zabezpečili požadovanú kvalitu zjazdnosti traťovej koľaje. Poškodené časti koľajníc vyrežú a nahradia koľajnicami potrebnej dĺžky, ktoré následne zvaria. Zároveň budú strojne odstraňovať aj náletové kroviny, aby zlepšili výhľadové pomery na trati.

Uvedené činnosti vykonajú ŽSR vlastnými personálnymi kapacitami v spolupráci s dodávateľskou firmou, ktorá  vykoná zváračské práce.

vlak oprava
Medzi Michalovcami a Trebišovom chystajú ŽSR výluky

Keďže železničná trať medzi železničnými stanicami Trebišov a Michalovce je jednokoľajná, počas denných výluk budú vlaky osobnej dopravy odrieknuté a nahradené autobusovou dopravou.

Podrobnejšie informácie o opatreniach v osobnej doprave sa cestujúci dozvedia z vývesiek umiestnených v železničných staniciach, alebo ich poskytne dopravca – Železničná spoločnosť Slovensko na telefónnom čísle kontaktného centra – 18 188, prípadne na internetovej stránke www.slovakrail.sk.

ŽSR prosia cestujúcich o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým dôjde v dôsledku výlukových prác a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hlásení staničného rozhlasu v železničných staniciach.


Tlačová správa ŽSR
Foto: Daniel Fekete


Dr. MartinCooper
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top