Ste tu
Home > Kultúra > Film a TV > Zomrel herec Zdeněk Srstka, vo filme Marečku, podejte mi pero vyslovil legendárnu hlášku

Zomrel herec Zdeněk Srstka, vo filme Marečku, podejte mi pero vyslovil legendárnu hlášku

Zdieľaj tento článok

29.7.2019 (Webnoviny.sk) – Po dlhej chorobe zomrel český herec, kaskadér a športovec Zdeněk Srstka. Jeho úmrtie potvrdila spravodajskému portálu iDnes.cz kancelária jeho syna, riaditeľa agentúry Dilia, Jiřího Srstku. Rodák z Prahy sa dožil 83 rokov.


Zdeněk Srstka sa narodil 26. septembra 1935. Pôvodne sa závodne venoval vzpieraniu, pričom v roku 1957 vyhral na majstrovstvách Európy bronzovú medailu a v roku 1960 skončil na letných olympijských hrách v Ríme deviaty. Medzi jeho prvé filmy patrila westernová paródia Limonádový Joe aneb koňská opera (1964), v ktorej stvárnil jedného z pištoľníkov.


Predstavil sa v desiatkach filmov, pričom väčšinou hral menšie úlohy. Zahral si napríklad v snímkach ako Ať žijí duchové! (1977), Slavnosti sněženek (1983), Rozpuštěný a vypuštěný (1984), Amadeus (1984) či Marečku, podejte mi pero! (1976), v ktorom vyslovil už legendárnu hlášku “Hliník se odstěhoval do Humpolce!”.

V televízii sa predstavil vo viacerých seriáloch, ale vystupoval napríklad aj v zábavnej relácii Možná přijde i kouzelník z 80. a 90. rokov minulého storočia. V poslednej dobe moderoval publicistický cyklus o opustených zvieratách Chcete mě? (1992). V roku 2010 ho prijali do Siene slávy Českého svazu vzpírání.

Viac k témam: filmový herec, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zomrel herec Zdeněk Srstka, vo filme Marečku, podejte mi pero vyslovil legendárnu hlášku © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top