Ste tu
Home > Šport > Ostatné športy > Zjazdový lyžiar Marc Gisin mal vo veľkej rýchlosti hororový pád, na trati zasahoval vrtuľník

Zjazdový lyžiar Marc Gisin mal vo veľkej rýchlosti hororový pád, na trati zasahoval vrtuľník

Zdieľaj tento článok

VAL GARDENA 15. decembra (WebNoviny.sk) – Švajčiarsky reprezentant Marc Gisin utrpel ťažký pád v sobotňajšom zjazde mužov v rámci Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach v talianskej Val Gardene.


Tridsaťročnému skúsenému pretekárovi sa približne po minúte jazdy na časti trate zvanej “Ťaví hrb” vo veľkej rýchlosti skrížili lyže a nasledoval nekontrolovateľný pád z veľkej výšky s tvrdým nárazom chrbtom aj hlavou na zjazdovku. Prvé televízne zábery ukázali, že po páde pretekár zostal nehybne ležať. Chvíľu trvalo, kým ho záchranári naložili do vrtuľníka, ktorý sa operatívne objavil na mieste pádu a odviezol ho do nemocnice.


Marc Gisin je starší brat olympijskej víťazky z Pjongčangu 2018 v alpskej kombinácie Michelle Gisinovej a zároveň mladší brat olympijskej šampiónky zo Soči 2014 v zjazde Dominique Gisinovej.

V čase pádu Marca Gisina po 17 pretekároch v cieli viedol priebežné poradie Nór Aleksander Aamodt Kilde s náskokom 86 stotín sekundy pred Rakúšanom Maxom Franzom a 92 stotín pred Švajčiarom Beatom Feuzom. Preteky sa rozbehli po približne 20-minútovej nútenej pauze.

Viac k témam: Marc Gisin, zjazdové lyžovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zjazdový lyžiar Marc Gisin mal vo veľkej rýchlosti hororový pád, na trati zasahoval vrtuľník © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top