Ste tu
Home > Ekonomika > Automobilový priemyseľ > Zisk automobilky Ford sa prepadol o 86 percent, dôvodom najmä výdavky na reštrukturalizáciu

Zisk automobilky Ford sa prepadol o 86 percent, dôvodom najmä výdavky na reštrukturalizáciu

26.7.2019 (Webnoviny.sk) – Čistý zisk Fordu sa v druhom štvrťroku prepadol o 86 percent hlavne v dôsledku výdavkov na reštrukturalizáciu.

Finančný riaditeľ automobilky Tim Stone uviedol, že firma počas druhého kvartálu zaúčtovala negatívne položky v sume 1,2 mld. USD v rámci nákladov na zatvorenie závodov v Európe a Južnej Amerike.

Firma globálne zrušila tisícky miest

Napriek tomu, že firma globálne zrušila 7 tis. pracovných miest v administratíve, reštrukturalizáciu ešte neukončili. Stone konštatoval, že Ford v neskoršej časti tohto roka očakáva náklady do výšky 1,8 mld. USD v rámci reštrukturalizácie za 11 mld. USD, ktorú chcú ukončiť v najbližších rokoch.

Počas apríla až júna čistý zisk Fordu klesol na 148 mil. USD čiže 4 centy na akciu. Bez nákladov na reštrukturalizáciu by bol zisk spoločnosti 28 centov na akciu. Tržby Fordu za druhý kvartál stagnovali na úrovni 38,9 mld. USD.

V Európe prvé medziročné zlepšenie za dva roky

V Severnej Amerike zisk automobilky pred zdanením oslabil o tri percentá na necelých 1,7 mld. USD. V Európe spoločnosť dosiahla prvé medziročné zlepšenie za dva roky a vykázala zisk pred zdanením vo výške 53 mil. USD po strate 73 mil. USD pred rokom. Strata Fordu v Číne sa zmenšila o 68 percent na 155 mil. USD.

Za celý tento rok Ford očakáva upravený zisk pred zdanením v pásme 7 mld. až 7,5 mld. USD. Vlani bol vo výške 7 mld. USD. Spoločnosť zároveň predpovedá, že jej upravený zisk na akciu bude za celý rok v rozmedzí 1,20 až 1,35 USD, po tom ako vlani bol na úrovni 1,30 USD.

(1 EUR = 1,114 USD)

Viac k témam: Ford, zisk
Zdroj: Webnoviny.sk – Zisk automobilky Ford sa prepadol o 86 percent, dôvodom najmä výdavky na reštrukturalizáciu © SITA Všetky práva vyhradené.

Top