Ste tu
Home > Šport > Futbal > Zaragoza sa kúpeným zápasom vyhla zostupu, začal sa súdny proces ohľadne zmanipulovaného výsledku

Zaragoza sa kúpeným zápasom vyhla zostupu, začal sa súdny proces ohľadne zmanipulovaného výsledku

3.9.2019 (Webnoviny.sk) – V Španielsku sa v utorok začal súdny proces týkajúci sa zmanipulovania výsledku futbalového zápasu Levante – Zaragoza zo sezóny 2010/2011. Pred sudcu vo Valencii sa postavilo viac ako 30 hráčov.

Súdny proces by sa mal konať až do konca septembra. Niektorí hráči však požiadali súd, aby nemuseli byť prítomní počas celého súdneho konania.

Zaragoza zaplatila hráčom Levante za prehru

Prokurátori poskytli dôkazy o tom, že Zaragoza zaplatila hráčom Levante 965-tisíc eur, aby prehrali zápas záverečného kola La Ligy.

Zaragoza vtedy zvíťazila 2:1 a vyhla sa zostupu do Segunda División. Levante už v tom čase malo istotu účasti v najvyššej súťaži pre ďalšiu sezónu.

Medzi podozrivými sú mnohé známe mená

Do veľkej kauzy sú okrem futbalistov zapletení aj mnohí tréneri a funkcionári spomenutých klubov, dovedna vyše 40 ľudí vrátane bývalého kouča mexickej reprezentácie Javiera Aguirreho, ktorý vtedy viedol tím Real Zaragoza. Podozrivým v prípade dokázania viny hrozí dvojročné väzenie a šesťročný zákaz pôsobenia vo futbale.

Medzi futbalistami, ktorí sa údajne zaplietli do ovplyvňovania zápasov, sú mnohé známe mená – stredopoliar parížskeho St. Germain Ander Herrera, bývalý záložník anglického Leicestru City Vicente Iborra, bývalý kapitán Atlética Madrid Gabi Fernández, útočník talianskeho Lazia Rím Felipe Caicedo či uruguajský útočník Cristhian Stuani.

Viac k témam: kauza, La Liga, Levante – Zaragoza, súdny proces
Zdroj: Webnoviny.sk – Zaragoza sa kúpeným zápasom vyhla zostupu, začal sa súdny proces ohľadne zmanipulovaného výsledku © SITA Všetky práva vyhradené.

Top