Ste tu
Home > Spravodajstvo > Výsledky víkendového testovania

Výsledky víkendového testovania

Zdieľaj tento článok

TREBIŠOV/ Počas víkendu v Trebišove prebiehal v poradí už štvrtý testovací víkend. Samospráva opäť zriadila vlastné odberové miesta v celkovom počte 6. Oproti minulému víkendu už fungovali aj súkromné odberné miesta a kapacity testovacích miest boli viac než postačujúce. 


Otvorili podľa plánu

Mesto vo vlastnej réžíí aj tento víkend zriadilo šesť testovacích miest, kde spolu pôsobilo 7 odberných tímov. Mestské MOM boli doplnené súkromnými odbernými miestami zriadenými v Starej kaske a v bývalom Azylovom dome. Cez víkend svoje brány otvorili aj ďalšie súkromné testovacie miesta, ktoré pôsobia pri obchodnom centre Berehovo oproti gréckokatolíckemu kostolu a ďalšie zriadili v Chocolate brown studio, v pôvodnom soláriu pri nákupnom centre LIDL. 


Počas víkendu mali Trebišovčania celkovo k dispozícii až 12 mobilných odberných miest a 13 testovacích tímov. Každé miesto sa otvorilo v naplánovaný čas  s plným počtom členov. Mestské a súkromné MOM dolpnili aj testovacie miesta vo vojenskom útvare a RÚVZ.

V mestských MOMkách dohliadal na bezpečnosť a plynulý priebeh testovania príslušník mestskej polície v spolupráci s profesionálnym vojakom.  Pred odberovým miestom v blízkosti rómskej osady zabezpečovali dohľad nad dodržiavaním platných protipandemických opatrení členovia Rómskej poriadkovej služby.  Testovanie prebiehalo pokojne, rady sa netvorili.

Počas víkendu bolo namiestach zriadených mestom spolu otestovaných 3706 obyvateľov mesta, pričom pozítivny výsledok bol identifikovaný u 62 z nich. Podiel pozitívnych testov tak predstavuje 1,726 %. Upozorňujeme, že do celkového počtu otestovaných nie sú zarátaní tí, ktorí boli otestovaní na RÚVZ, v kasárňach a na testovacích miestach neprevádzkovaných mestom Trebišov,

Ďalšie informcie o koronavíruse a o aktuálnych štatistikách a číslach týkajúcich sa aj nášho regiónu nájdete ⇓TU⇓

Mobilné odberové miesta budú fugovať celotýždenne

Už počas práve končiaceho týždňa začali okrem klasických odberových miest v nemocnici, RÚVZ a v kasárňach pôsobiť súkromné mobilné odberové miesta, z čoho dve fungujú v mestských priestoroch v Starej kaske a v Azylovom dome. Cez víkend pribudli ďalšie dve súkromné miesta spomenuté v článku vyššie. Od pondelka svoju činnosť začína mobilné odberové miesto v Centre voľného času. Po úspešnej registrácii do systému NCZI budú tieto miesta fungovať s rezerváciou na presný čas. Od pondelka teda budete môcť v meste využívať dovedna osem testovacích miest, postupne aj s rezerváciou. Fungovať budú počas celého týždňa.

 

Zdieľaj tento článok

Top