Ste tu
Home > Spravodajstvo > KTO BUDE TREBIŠOVSKÝ OKRES ZASTUPOVAŤ VO VÚC?

KTO BUDE TREBIŠOVSKÝ OKRES ZASTUPOVAŤ VO VÚC?

Voľby
Zdieľaj tento článok

Trebišov │ V sobotu, 4. novembra prebiehali voľby do VÚC. Vládna strana Smer – SD zažila sklamanie, pretože prišla o 4 župy a medzi nimi bola aj naša, košická. V nej vo veľmi tesnom súboji porazil smeráckeho kandidáta Richarda Rašiho poslanec košického mestského zastupiteľstva, Radoslav Trnka. Kto ale bude vo VÚC hájiť záujmy nášho okresu?


Náš obvod zaznamenal 26,25% účasť, k volebným urnám pristúpilo presne 21 770 ľudí. Za priemerom celého kraja zaostávame o necelé pol percento. Avšak v porovnaní s celoslovenskou účasťou zaostávame o 3,7 percentuálneho bodu.


Spomedzi kandidátov na poslancov VÚC sa z nášho volebného obvodu prebojovalo do krajských poslaneckých lavíc 8 poslancov. Tu sú ich mená v prehľadnej tabuľke.

voľby

Z tabuľky jasne vidieť prevahu kandidátov koaličnej strany Most – Híd, ktorej okresný predseda Karol Pataky kandidoval aj za župana, no v boji neuspel. Do poslaneckej lavice si opätovne zasadnú súčasný primátor mesta Trebišov Marek Čižmár a poslanec NRSR, Róbert Puci.

Si spokojný / spokojná s výsledkami volieb? Nezabudni odpovedať v našej ankete.

Sorry, there are no polls available at the moment.


Zdroj: Štatistický úrad SR

Zdieľaj tento článok

Dr. MartinCooper
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top