Ste tu
Home > Ekonomika > Automobilový priemyseľ > Volkswagen vo svojej rovnomennej divízii zruší tisíce pracovných miest, môže za to automatizácia

Volkswagen vo svojej rovnomennej divízii zruší tisíce pracovných miest, môže za to automatizácia

BERLÍN 13. marca (WebNoviny.sk) – Nemecká automobilka Volkswagen AG plánuje do roku 2023 vo svojej kľúčovej rovnomennej divízii znížiť počet zamestnancov o 5 tisíc až 7 tisíc v dôsledku rastúcej automatizácie „rutinných úloh“.

Výrobca áut v stredu uviedol, že značka VW môže rušiť pracovné pozície tým, že nebude prijímať pracovníkov namiesto ľudí, ktorí odídu do dôchodku.

Automobilka však zároveň informovala, že v oblasti technického vývoja vytvorí približne 2 tisíc nových pracovných miest. Spoločnosť vo vyhlásení poznamenala, že „vzhľadom na všetky opatrenia, Volkswagen poskytuje svojim zamestnancom garanciu pracovnej istoty prinajmenšom do roku 2025“.

Koncern VW pôsobí aj na Slovensku. Spoločnosť VW Slovakia, a. s. patrí k najväčším exportérom, investorom i zamestnávateľom v súkromnom sektore na Slovensku.

Viac k témam: Volkswagen (VW)
Zdroj: Webnoviny.sk – Volkswagen vo svojej rovnomennej divízii zruší tisíce pracovných miest, môže za to automatizácia © SITA Všetky práva vyhradené.

Top