Ste tu
Home > Ekonomika > Automobilový priemyseľ > Volkswagen Slovakia zvýšil zamestnancom mzdy tretíkrát za uplynulých 17 mesiacov

Volkswagen Slovakia zvýšil zamestnancom mzdy tretíkrát za uplynulých 17 mesiacov

BRATISLAVA 3. decembra (WebNoviny.sk) – Za uplynulých 17 mesiacov narástli v spoločnosti Volkswagen Slovakia mzdy trikrát. Najprv v júni 2017 o 4,7 %, v januári 2018 rovnako o 4,7 % a napokon v novembri o ďalších 4,1 %.

V najnižšej tarifnej triede 3 sa tarifná mzda v danom období zvýšila o 112 eur. Informovala o tom v stredu spoločnosť Volkswagen Slovakia v tlačovej správe.

„Tisíckam zamestnancov prinášame stabilnú prácu už 27 rokov a v záujme udržania pracovných miest a zabezpečenia dobrej pozície spoločnosti do budúcnosti je dôležité, aby sa aj ďalšie zvyšovania tarifných miezd diali v rozumnej a dlhodobo udržateľnej miere,“ podotkol člen predstavenstva Volkswagen Slovakia pre personálnu oblasť Eric Reuting. Priemerný mesačný príjem v najväčšej firme Slovenska za rok 2017 je 1 854 eur bez zarátania manažmentu.

Viac k témam: platy, Volkswagen Slovakia
Zdroj: Webnoviny.sk – Volkswagen Slovakia zvýšil zamestnancom mzdy tretíkrát za uplynulých 17 mesiacov © SITA Všetky práva vyhradené.

Top