Ste tu
Home > Ekonomika > Automobilový priemyseľ > Volkswagen Slovakia po dvojtýždňovej odstávke pokračuje vo výrobe

Volkswagen Slovakia po dvojtýždňovej odstávke pokračuje vo výrobe

Zdieľaj tento článok

BRATISLAVA 8. januára (WebNoviny.sk) – V spoločnosti Volkswagen Slovakia sa po dvojtýždňovej celozávodnej dovolenke opätovne začala výroba.


Linky v bratislavskom závode po plánovanej odstávke, počas ktorej sa uskutočnila komplexná údržba a kontrola zariadení, nabehli v plnom rozsahu na všetkých prevádzkach a segmentoch. Informoval o tom v utorok hovorca Volkswagen Slovakia Michal Ambrovič.


Komplexná údržba zariadení

Počas pokoja vo výrobe zostali v nasadení stovky zamestnancov a pracovníci dodávateľských firiem. Na starosti mali technologické a stavebné úpravy, ktoré nie je možné realizovať počas výroby. V rámci odstávky sa tiež pravidelne uskutočňuje komplexná údržba a kontrola zariadení.

„Spoločnosť sa o svojich spolupracovníkov stará a počas celozávodnej dovolenky podnikla intenzívne kroky, aby naďalej zlepšovala ich pracovné podmienky. Napríklad pre zvýšenie bezpečnosti pohybu pracovníkov v montážnej hale H3a sa realizovala ďalšia etapa protišmykovej povrchovej úpravy podlahy. V karosárni H4b zasa nasadila spoločnosť opatrenia na zabránenie vstupu chladu v zimnom období,“ ozrejmil Ambrovič.

Pilier slovenského exportu

Volkswagen Slovakia vyrobil na Slovensku od roku 1991 viac ako 5 miliónov vozidiel. Je pilierom slovenského exportu a zároveň najväčším súkromným zamestnávateľom.

Spolu so svojimi spolupracovníkmi je najväčším prispievateľom do verejných rozpočtov, len za rok 2017 odviedol na daniach a odvodoch približne 250 miliónov eur. Spoločnosť preinvestovala na Slovensku od svojho vzniku už viac ako 4,35 miliardy eur.

Vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Audi Q8, Porsche Cayenne, Volkswagen up!, Volkswagen e-up!, SEAT Mii, ŠKODA Citigo. Okrem toho produkuje prevodovky, komponenty pre prevodovky, podvozky a motory, ako aj zariadenia používané pri výrobe vozidiel.

Viac k témam: celozávodná dovolenka, Volkswagen Slovakia
Zdroj: Webnoviny.sk – Volkswagen Slovakia po dvojtýždňovej odstávke pokračuje vo výrobe © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top