Ste tu
Home > Šport > Hokej > Video: Slovenskí hokejisti získali strieborné medaily na Svetovej zimnej univerziáde

Video: Slovenskí hokejisti získali strieborné medaily na Svetovej zimnej univerziáde

Zdieľaj tento článok

KRASNOJARSK 12. marca (WebNoviny.sk) – Slovenskí hokejisti prehrali s Rusmi 1:2 v utorňajšom finálovom zápase na 29. Svetovej zimnej univerziáde (SZU) v ruskom Krasnojarsku a museli sa uspokojiť so ziskom strieborných medailí.


Domáci hráči mali od začiatku stretnutia herne navrch, ale zo svojej ofenzívnej snahy vyťažili prvý gól až v 36. minúte, keď sa presadil Maxim Džiošvili.


Slovenskí vysokoškoláci síce rýchlo vyrovnali po vydarenej kombinácii zakončenej Sebastiánom Šmídom, ale v záverečnom dejstve sa neubránili tlaku súpera. Vynikajúceho brankára Mateja Tomeka prekonal po individuálnej akcii Dmitrij Kolgotin a zabezpečil Rusom tretie hokejové zlato v sérii.

Slovenskí hokejisti získali v ére samostatnosti na univerziádnych turnajoch už šiestu medailu. V roku 2001 sa tešili z historického zlata, trikrát si vybojovali striebro (1999, 2003 a 2019) a dvakrát bronz (1993 a 2009). Pre Slovensko je striebro z hokejového turnaja jedinou medailou zo SZU v Krasnojarsku.

Svetová zimná univerziáda

Krasnojarsk (Rus.)

ĽADOVÝ HOKEJ


Finále

Rusko – Slovensko 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Góly: 36. Džiošvili (Kudako), 42. Kolgotin – 38. Šmída (J. Šiška, Marcinek)
Zostava SR: M. Tomek – Bačík, Ďurkech, Vyskoč, Gábor, M. Jendroľ, Kasanický, Mihalko – E. Smolka, J. Zlocha ml., Vybiral – Šmída, J. Šiška, Marcinek – N. Ondris, Tatár, Klema – Ligas, Fedorko, D. Mikula

Viac k témam: Krasnojarsk, Svetová zimná univerziáda (SZU)
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Slovenskí hokejisti získali strieborné medaily na Svetovej zimnej univerziáde © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top