Ste tu
Home > Zaujímavosti > Video: Šimpanz Koko sa vyliečil z depresie, do ktorej upadol po smrti matky

Video: Šimpanz Koko sa vyliečil z depresie, do ktorej upadol po smrti matky

12.7.2019 (Webnoviny.sk) – Do zoologickej záhrady v Skopje, metropole Severného Macedónska, sa vo štvrtok vrátil 24-ročný šimpanz Koko, ktorý sa posledných desať rokov liečil v Holandsku z depresie.

„Bola to radosť, akú neviem opísať. Aj po tých desiatich rokoch ma Koko spoznal. Dotkli sme sa, otočil sa ku mne chrbtom, aby som ho poškrabal, a našpúlil ústa, aby sme si dali pusu,“ referuje o stretnutí po desiatich rokoch Kokov staronový ošetrovateľ Dragan Trajkovski.

Koko sa narodil v roku 1995 v zoologickej záhrade v Skopje. Po dvoch rokoch mu však zomrela matka a malý šimpanz upadol do hlbokej depresie.

V roku 2009 ho preto zo Skopje poslali do zariadenia spoločnosti na ochranu zvierat v Holandsku, kde ho z tejto choroby dostali. Naspäť do Skopje ho poslali spolu s ďalšími troma šimpanzmi, na ktorých si v Holandsku navykol a ich strata by mu mohla spôsobiť ďalšiu bolesť.

Šimpanzy sú ohrozený druh, z ich pôvodne vyše miliónovej populácie zostalo na svete už len odhadovaných 170- až 300-tisíc jedincov.

Viac k témam: depresia, šimpanz Koko, Skopje
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Šimpanz Koko sa vyliečil z depresie, do ktorej upadol po smrti matky © SITA Všetky práva vyhradené.

Top