Ste tu
Home > Veda a technika > Video: Nový ruský vojenský dron Ochotnik má za sebou prvý úspešný let, je neviditeľný pre radary

Video: Nový ruský vojenský dron Ochotnik má za sebou prvý úspešný let, je neviditeľný pre radary

7.8.2019 (Webnoviny.sk) – Nový vojenský dron ruskej armády má za sebou prvý úspešný let. Ruské ministerstvo obrany zverejnilo v stredu video, na ktorom dron Ochotnik (Poľovník) vzlieta, manévruje a následne pristáva.

Bezpilotné lietadlo, ktoré disponuje vyspelými prieskumnými kapacitami a technológiou stealth, na základe ktorej je neviditeľné pre radary, prvýkrát vzlietlo podľa ministerstva v sobotu. Let trval približne 20 minút.

Dron v tvare klinu vyvinula ruská spoločnosť Suchoj a v porovnaní s predchádzajúcimi ruskými bezpilotnými lietadlami ide o výrazný posun vpred.

Projekt prebiehal v utajení, avšak podľa ruských médií nový dron váži 20 ton a má dolet až päťtisíc kilometrov. Jednomotorový Ochotník sa vizuálne podobá na dron americkej výroby Lockheed Martin U.S. RQ-170 Sentinel.

Viac k témam: dron, dron Ochotnik, ruská armáda
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Nový ruský vojenský dron Ochotnik má za sebou prvý úspešný let, je neviditeľný pre radary © SITA Všetky práva vyhradené.

Top