Home > Spravodajstvo > Video: Dúbravka dostal gól hlavou zo 16 metrov, ale Newcastle triumfoval tretíkrát po sebe

BURNLEY 27. novembra (WebNoviny.sk) – Tretie víťazstvo za sebou si pripísali futbalisti Newcastlu United v najvyššej anglickej súťaži. S Martinom Dúbravkom v bránke v pondelkovom súboji 13. kola zvíťazili v Burnley 2:1, keď všetky tri góly padli už v prvom polčase.

Dlhá “hlavička”

Hostia viedli na štadióne Tuf Moor po vlastnom góle Bena Meeho a zásahu kapitána Ciarana Clarka po 23 minútach už 2:0. Domáci päť minút pred prestávkou znížili gólom, na ktorom mal podiel aj slovenský reprezentant v bránke hostí.

Sam Vokes predviedol gólovú hlavičku zo vzdialenosti 17,65 yardu, čo je v prepočte 16,1 m. Podľa štatistického portálu OptaJoe gól hlavou z väčšej vzdialenosti padol naposledy predtým v auguste 2015. Jeho autorom bol Jamie Vardy z Leicesteru do siete Sunderlandu.

Víťazstvo má obrovský význam

Futbalisti Newcastlu po slabučkom začiatku sezóny bodovali už vo štvrtom zápase v sérii a s 12 bodmi poskočili na 13. miesto tabuľky Premier League, od pásma zostupu ich delia štyri body.

“Každý zápas je pre nás ako finále. Víťazstvo má obrovský význam, dodá nám ďalšie sebavedomie. Je pred nami ešte dlhá cesta, ale počíname si dobre a dúfam, že to tak bude aj pokračovať,” uviedol tréner Newcastle United Rafael Benítez na webe BBC.

“Počas týždňa sme sa starostlivo pripravovali na hru Burnley. Chceli sme najmä eliminovať ich dvoch vysokých stredných útočníkov, a to sa nám aj podarilo,” dodal Benítez.

Viac k témam: Martin Dúbravka, Newcastle United, Premier League
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Dúbravka dostal gól hlavou zo 16 metrov, ale Newcastle triumfoval tretíkrát po sebe © SITA Všetky práva vyhradené.