Ste tu
Home > Zaujímavosti > Väzni ušli z cely na dvanástom poschodí po zviazaných plachtách, slobodu si však neužili

Väzni ušli z cely na dvanástom poschodí po zviazaných plachtách, slobodu si však neužili

Zdieľaj tento článok

1.8.2020 (Webnoviny.sk) – Dvaja väzni v piatok ušli z väzenia v americkom štáte Oklahoma, pričom si pri úteku zo svojej cely na 12. poschodí pomohli zviazanými plachtami. Na úteku však nezostali dlho, keďže ich ešte v ten istý deň znova zatkli.


Pablo Robledo, ktorého v zariadení v Oklahoma City zadržiavajú pre obvinenia z vraždy prvého stupňa, a jeho spoluväzeň Jose Hernandez ušli zo svojej cely v piatok skoro ráno.


Jeden väzeň si zlomil nohu

Podľa hovorcu väzenia Maca Mullingsa rozbili okno a s pomocou zviazaných plachiet zliezli po stene budovy. Robleda podľa Mullingsa pred pol šiestou ráno zachytili bezpečnostné kamery pred väzením.

Hernandez približne vo výške štvrtého poschodia pri úteku spadol alebo zoskočil a zjavne si zlomil nohu. Následne ho našla a zatkla mestská polícia. V súčasnosti je v nemocnici a stav jeho zranenia nie je známy, uviedol Mullings.

Druhého väzňa zatkli maršali

Robleda, s ktorým by sa mal začať súdny proces 31. augusta, zatkli v severozápadnej časti mesta v piatok popoludní mestskí policajti a príslušníci maršalskej služby.

Mullings vysvetlil, že sa tak stalo pred 14:30 miestneho času v štvrti, kde môže žiť jeho rodina. Zatknutie sa odohralo bez ďalších incidentov.

Viac k témam: kuriozita, útek z väzenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Väzni ušli z cely na dvanástom poschodí po zviazaných plachtách, slobodu si však neužili © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top